«Укрзалізниця» дозволила у разі спізнення на рейс через протести у Польщі сідати в інший поїзд за тими ж квитками
Пасажири «Укрзалізниці», які спізнилися на свій поїзд через протести польських фермерів, можуть за тими ж квитками сісти на інший рейс.
Про це зазначається на сторінці української залізничної компанії.
У компанії розповіли, що все більше отримують повідомлень про те, що пасажири не можуть вчасно дістатися до вокзалів через перекриття трас польськими активістами.
Тому «Укрзалізниця» вирішила дозволити пасажирам, які спізнилися на свій рейс через протести, скористатися іншим поїздом із Перемишля, Любліна та Холма до України.
Зокрема, така опція доступна для поїздів:
- №768 Варшава — Рава-Руська (посадка можлива по Любліну);
- №32 Перемишль — Запоріжжя;
- №52 Перемишль — Київ;
- №716 Перемишль — Київ;
- №706 Перемишль — Київ;
- №90 Перемишль — Київ;
- №94 Холм — Харків;
- №24 Холм — Київ;
- №20 Холм — Київ;
- №120 Холм — Дніпро.
У компанії зазначили, що не гарантують наявності вільних місць, проте готові зробити все можливе, щоб зручно розмістити додаткових пасажирів та довезти в Україну за графіком.
Наголошується, що рух поїздів між Польщею та Україною відбувається в стандартному режимі.
Нагадаємо, 18 лютого польські протестувальники заблокували рух пасажирського поїзда №119 Київ — Холм.
Що передувало?
Нагадаємо, польські перевізники, а згодом і фермери почали блокувати рух українських вантажівок з осені 2023 року. Причиною страйку перевізників називають «надмірну конкуренцію» після ухвалення Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.«транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. А польські фермери протестують, щоб добитися помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.
Через блокаду українська економіка зазнала вже мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.
Активну участь у протестах та їхньому висвітленні бере лідер люблінського відділення ультраправої партії «Конфедерація» Рафал Меклер. На одній з акцій також побачили плакат із закликом до путіна, щоб той «розібрався» з владою України та Європейського Союзу, а також радянський прапор із серпом та молотом. Поліція Польщі порушила справу щодо цього випадку. А в МЗС Польщі заявили, що «антиукраїнські тиради з вихвалянням путіна» могли організувати проросійські агенти чи «корисні ідіоти».