УКРАЇНА

Укрзалізниця не зазнає збитків через припинення сполучення з РФ — Омелян

Уляна Бойчук
17 серпня, 2018 12:55
17 серпня, 2018 13:44

Омелян зазначив, що у документі йдеться про пряме залізничне сполучення, і транзитних поїздів це не стосується.

Залізничний пасажиропотік з України до Москви з 2016 року знизився з 14 мільйонів до 800 тисяч.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на брифінгу «Кібербезпека та проекти цифрових трансформацій в морській галузі»17 серпня у Києві, передає кореспондентка Громадського.

Він зазначив, коментуючи підписання «історичного документа» про припинення транспортного сполучення з Росією: «Хочете працювати — їдьте до ЄС». Омелян нагадав про небезпечність подорожей до Росії, оскільки українців там можуть «арештувати чи вбити». 

Він зазначив, що у документі йдеться про пряме залізничне сполучення, і транзитних поїздів це не стосується.

Міністр наголосив, що збитків для Укрзалізниці не буде, поїзди «працюватимуть на внутрішні сполучення і будуть приносити достатні прибутки». 

На питання про те, чи стосуватимуться зміни автобусних сполучень, міністр поки не надав точної відповіді.

Раніше у коментарі Громадському Володимир Омелян повідомив, що рішення про скасування потягів між Україною та РФ остаточно має ухвалювати РНБО та Уряд. 

15 серпня 2018-го міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що  закриття залізничного сполучення між Україною та Росією принесе лише дискомфорт громадянам.

Між Україною і Росією курсують 14 потягів. Дев’ять з них українські. Два київські, два харківські, одеський, херсонський, а також з Кривого Рогу та Хмельницького. Кінцеві точки дві — Москва або Санкт-Петербург.

Авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

Улітку 2017-го російське видання «Коммерсант» повідомило, що Україна скасовує потяги в РФ. Однак, в Укрзалізниці тоді спростували цю інформацію. 

Більше про:МініфраструктуриУкрзалізницяволодимир омелян
Поділитись:
Пов`язані новини
Економіка
13 листопада 2018, 11:07
Перший аукціон з оренди вантажних вагонів через систему Prozorro оголосять до кінця листопада — Укрзалізниця
Укрзалізниця оголосила ключові вимоги до учасників майбутніх аукціонів з продажу прав оренди на вантажні вагони, які будуть відбуватися через систему «Prozorro.Продажі». Перший такий аукціон має відбутися до кінця листопада.
Життя
12 листопада 2018, 17:52
Користувачі соцмереж обрали назву експресу до аеропорту «Бориспіль»
За результатами онлайн-голосування, новий експрес Укрзалізниці, який курсуватиме між Центральним вокзалом Києва та міжнародним аеропортом «Бориспіль», буде називатися Kyiv Boryspil Express.
Економіка
12 листопада 2018, 17:47
Укрзалізниця створила компанію, яка керуватиме вантажними вагонами
Укрзалізниця створила нову дочірню компанію UZ Cargo Wagon, у відомство якої передадуть управління вантажними вагонами.
Економіка
12 листопада 2018, 11:19
Французька компанія Alstom планує постачати локомотиви Укрзалізниці та частково виготовляти їх в Україні
Французька залізнична компанія Alstom розробляє пропозицію щодо постачання своїх локомотивів для потреб Укрзалізниці, яка включатиме локалізацію їхнього виробництва в Україні та програму фінансування угоди.
Життя
10 листопада 2018, 23:41
Укрзалізниця призупинила продаж квитків на поїзди далекого сполучення на дати після 9 грудня
Укрзалізниця тимчасово призупинила продаж квитків на поїзди далекого сполучення, які будуть відправлятися після 9 грудня 2018 року. Про це йдеться у повідомленні держкомпанії від 7 листопада
UNDEFINED
8 листопада 2018, 19:54
Укрзалізниця відкрила голосування за назву експрес-потяга до аеропорту «Бориспіль»
Укрзалізниця відкрила голосування, аби обрати назву для швидкісного потяга, який курсуватиме між Центральним вокзалом Києва та міжнародним аеропортом «Бориспіль».
UNDEFINED
8 листопада 2018, 16:02
Локомотив General Electric «Тризуб» вперше вийшов на українську колію
Перший локомотив компанії General Electric, поставлений для потреб Укрзалізниці, здійснив тестовий проїзд українською колією.
Економіка
2 листопада 2018, 16:39
Укрзалізниця формує 3% ВВП України — прем’єр
Укрзалізниця допомагає економіці розвиватися, забезпечуючи безперервне перевезення вантажів та їхній експорт. Зокрема, таким чином компанія формує близько 3% валового внутрішнього продукту України.