Міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що закриття залізничного сполучення між Україною та Росією принесе лише дискомфорт громадянам.

Міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що закриття залізничного сполучення між Україною та Росією принесе лише дискомфорт громадянам.

Про це Дітріх повідомив журналістам, передає ТАСС.

«Першочергово такі заходи потягнуть за собою неможливість громадян України та Росії користуватися послугами транспорту. Окрім як незручностей та дискомфорту, це нічого іншого не принесе», — сказав Дітріх.

Дітріх повідомив, що міністерство транспорту Росії вже розглядало це питання та ймовірні дії на випадок припинення сполучення.

На випадок, якщо Україна закриє транспортне сполучення, Росія прийме «дії у відповідь».

6 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив Громадському, що міністерство розглядає можливість закриття залізничного сполучення з Росією.

За його словами, Мінінфраструктури дійсно розглядало питання закриття поїздів до Москви, але остаточне рішення має ухвалювати Рада національної безпеки і оборони України та український Уряд.

Відтак, про конкретні терміни закриття залізничного сполучення між Україною та Росією наразі не йдеться.

Директор «Центру транспортних стратегій» Сергій Вовк повідомив, що у разі скасування залізничного сполучення між Україною та Росією, пасажиропотік між двома країнами нікуди не зникне: відбудуться лише певні перегрупування.

Зазначимо, що за шість місяців поточного року держкомпанія Укрзалізниця отримала 177 млн 580 тисяч гривень від курсування поїздів у напрямку Росії та зворотно. 

Нині між Україною і Росією курсують 14 поїздів. Дев’ять з них українські: два київські, два харківські, одеський, херсонський, а також з Кривого Рогу та Хмельницького. Кінцеві точки дві — Москва або Санкт-Петербург.

Нагадаємо, що авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile