УПЦ МП не покинула Києво-Печерську лавру й проводить богослужіння

Представники Української православної церкви московського патріархату зранку 30 березня проводять богослужіння в Києво—Печерській лаврі, попри закінчення терміну оренди храмів.

Про це повідомляє пресслужба УПЦ МП.

Богослужіння проводить митрополит Онуфрій у Хрестовоздвиженському храмі на Ближніх печерах.

«Ворота відкриті для проходу паломників, проїзду автомобілів. Представники поліції — на шлагбаумах», — йдеться в повідомленні.

Крім того, в УПЦ МП кажуть, що братія готова «захищати свої храми»: «Ми залишаємося тут, хіба нас звідси винесуть силою».

Що передувало?

УПЦ МП попередили, що до 29 березня вона має звільнити будівлі, які перебувають на балансі державного заповідника «Києво-Печерська лавра». Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Натомість в УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено». Так, зранку 29 березня УПЦ МП заявила, що сотні її вірян зібралися на молитву.

Як стало відомо, монастир подав позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсною односторонньої відмови від договору. Проте суддя заявив про самовідвід. Тож справу передадуть уповноваженому працівнику суду для повторного автоматичного розподілу справи. В УПЦ МП заявили, що не планують покидати лавру до закінчення судового розгляду.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що проти ченців і священників УПЦ МП, які перебувають у Києво-Печерській лаврі, силу не застосовуватимуть. Але він пообіцяв, що правоохоронці не допустять провокацій.

Тим часом предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній призначив виконувати обов'язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архімандрита Авраамія (Лотиша), який днями перейшов з УПЦ МП. У відповідь УПЦ заявила, що накладає «заборону у священнослужінні» на Авраамія «за ухилення в розкол» та «грубе порушення присяги священнослужителя».