Уражені нитки «Північних потоків» можуть назавжди залишитися несправними. У Великій Британії винною вважають росію — ЗМІ
В уряді Німеччини припускають, що пошкоджені нитки газопроводів «Північний потік» можуть назавжди залишитися непридатними, якщо їх швидко не відремонтувати. Водночас у Великій Британії вважають, що за вибухами на газопроводах стоїть росія.
Про це пише Tagesspiegel з посиланням на німецькі урядові кола та The Times із посиланням на джерела у сфері оборони Великої Британії.
Так, три пошкоджені нитки можуть залишитися непридатними, оскільки у трубопроводи може потрапити велика кількість солоної води та призвести до корозії.
Як розповіло джерело The Times із британської оборонної сфери, російська диверсійна атака на газопроводи могла бути заздалегідь спланованою. Для цього могли використати вибухівку, яку скинули в море за кілька тижнів до підриву.
Що сталося?
Представники Данії та Швеції повідомили про виявлення двох витоків на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі лише за кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік-2». Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з рф.
У «Північного потоку-1» постраждали обидві нитки: одна — у морській економічній зоні Данії, а друга — у Швеції. Повідомляється, що два витоки були дуже близько один до одного. Водночас у «Північному потоці-2» падіння тиску зафіксували на одній нитці.
Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому самому районі, де стався витік газу з газопроводів.
У Німеччині та ЄС підозрюють диверсію. У Євросоюзі попередили, що будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури є абсолютно неприйнятним, тому на це потрібно рішуче відповісти.
За даними Tagesspiegel, уряд Німеччини розглядає дві версії атак. За однією з них, українські чи пов'язані з Україною сили пошкодили газопровід. За іншою версією, росія сама пошкодила газопроводи, щоби спричинити додаткову невизначеність та, можливо, підвищити ціни на газ.
У чому важливість газопроводів?
Обидва газопроводи транспортують газ із росії до Європи. На момент витоку обидва «Північні потоки» не постачали газ, однак були заповнені ним.
На початку вересня росія повністю припинила постачання «Північним потоком — 1», посилаючись на витік масла. Однак у Європі вважають, що таке рішення є спробою тиску на західні країни.
росія постійно обіцяє відновити постачання газу. Проте нещодавня розгерметизація ставить під сумнів швидке відновлення постачань.
У кремлі знімають із себе відповідальність за проблеми з газом у Європі. Там кажуть, що західні санкції є єдиною перешкодою для постачання газу «Північним потоком».