ЦРУ застерігало уряд Німеччини щодо диверсій на трубопроводах «Північного потоку» — Der Spiegel
Кілька тижнів тому Центральне розвідувальне управління США попереджало німецький уряд про можливі диверсії на газопроводах у Балтійському морі. Ця інформація надійшла влітку.
Про це пише Der Spiegel із посиланням на поінформовані анонімні джерела.
Представник уряду Німеччини не став коментувати це виданню.
Що ще стало відомо?
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що витоки на газопроводах сталися через цілеспрямовані атаки на інфраструктуру, пише Reuters. За словами міністра, Берлін тепер точно знає, «що вони не були спричинені природними явищами, подіями чи втомою матеріалу».
Шведська поліція розпочала розслідування у зв'язку з витоком на газопроводах «Північного потоку». Наразі шведські правоохоронці класифікують це як «грубу диверсію», пише «Шведське радіо».
Міністр нафти й енергетики Норвегії Тер’є Асланд повідомив, що уряд вирішив вжити заходів для посилення безпеки інфраструктури на норвезькому континентальному шельфі. Він додав, що частково причиною для цього є нещодавні повідомлення про «активізацію дронів».
«Згідно з інформацією, яка з’явилася протягом дня, є багато того, що може свідчити про диверсію», — каже Асланд про витоки на газопроводах «Північного потоку».
Про вибухи біля газопроводів
Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому ж районі, де стався витік газу з російських газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2».
Наразі розслідуванням витоків на газопроводах займається зокрема Німеччина. Представник служби безпеки Німеччини розповів журналістам, що докази вказують на насильницький акт, а не технічну проблему на газопроводах. Прем’єр-міністерка Данії також заявила: «Важко уявити, що це збіги. Ми не можемо виключити саботаж».
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що витік газу є нічим іншим, як «спланованим росією терактом та актом агресії щодо ЄС».
У чому важливість газопроводів?
Обидва газопроводи транспортують газ із росії до Європи. На момент витоку обидва «Північні потоки» не постачали газ, однак були заповнені ним.
На початку вересня росія повністю припинила постачання «Північним потоком-1», посилаючись на витік масла. Однак у Європі вважають, що таке рішення є спробою тиску на західні країни.
росія постійно обіцяє відновити постачання газу. Проте нещодавня розгерметизація ставить під сумнів швидке відновлення постачань.
У кремлі знімають із себе відповідальність за проблеми з газом у Європі. Там кажуть, що західні санкції є єдиною перешкодою для постачання газу «Північним потоком».
- Поділитися: