Уряд Москви фінансував «козаче військо», що нападало на протестувальників — The Bell
У Москві на мітингах «Він нам не цар» одягнені у козацьку форму люди, які нападали на протестувальників, отримували фінансування від російського уряду на на навчання з охорони громадського порядку на масових заходах.
У Москві на мітингах «Він нам не цар» одягнені у козацьку форму люди, які нападали на протестувальників, отримували фінансування від російського уряду на навчання з охорони громадського порядку на масових заходах.
Про це повідомляє The Bell.
При детальному дослідженні фотографій з акції протесту, видання звернуло увагу на фото людей у формі, які мали нашивку Центрального козачого війська. Така ж нашивка розміщена на сайті військового козачого товариства «Центральне козацьке військо».
Саме товариство описує себе так: «Козаки беруть активну участь у військово-патріотичному вихованні молодого покоління, в підготовці допризовників з числа козацької молоді до служби в Збройних Силах Російської Федерації, в інших силових структурах. Розвиваються і створюються нові кадетські козачі класи, козацькі військово-патріотичні та спортивні клуби».
Згідно із законодавством РФ, козацьке військо зареєстроване як міжрегіональна громадська організація.
За даними інформаційного ресурсу «Чудеса OSINT», у 2016-2018 роках «козацьке військо» отримало від уряду Москви три контракти на 15,9 млн рублів. Метою контрактів було «навчання і закріплення необхідних знань і прикладних навичок при здійсненні діяльності з охорони громадського порядку, забезпечення безпеки при проведенні публічних і масових заходів на території Москви».
У березні цього року на сайті мерії Москви з'явилися фотографії з тренувань козачого війська. Вони, зокрема, вчилися затримувати потенційних правопорушників.
У публікації «Центрального козачого війська» на сайті Tearin.ru стверджується, що воно разом з Росгвардією буде забезпечувати безпеку на чемпіонаті світу з футболу.
The Bell зауважує, що журналісти не змогли додзвонитися до «Центрального козачого війська», також на дзвінки не відповів і атаман війська Іван Миронов.
Водночас наголошується, що згідно з базою даних, прізвище та ім’я атамана співпадають з даними колишнього заступника голови уряду Самарської області, генерал-лейтенанта запасу ФСБ.
5 травня у містах Росії почалися акції протесту «Він нам не цар» приурочені до інавгурації Володимира Путіна, яка відбудеться 7 травня. Напередодні оголошеної опозиціонером Олексієм Навальним протестної акції «Він нам не цар» у кількох містах Росії затримали прихильників опозиціонера.
Пізніше на протестах у Москві затримали опозиціонера Навального.
Загалом по всій Росії на акціях «Він нам не цар» 5 травня затримали понад 1600 людей. У Москві одного з протестувальників госпіталізували після побиття поліцією.
CША засудили масове затримання протестувальників у Росії.