Уряд Німеччини не побачив енергетичної безпеки у сертифікації «Північного потоку-2». Глава «Нафтогазу» розкритикував це

Міністерство енергетики Німеччини передало регулятору — Федеральному відомству з питань мереж — свій аналіз надійності постачання газу після введення в експлуатацію російського газогону «Північний потік—2».

Про це міністерство повідомило 26 жовтня.

Там кажуть, що під час аналізу враховувалися думки сусідніх із Німеччиною країн і деяких інших членів ЄС — Естонії, Італії, Латвії, Литви, Австрії, Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини, а також експертна оцінка фахівців відомства.

«Федеральне міністерство економіки дійшло висновку, що сертифікація ["Північного потоку-2"] не загрожує постачанню газу Федеральній Республіці Німеччина і Європейському Союзу», — ідеться у висновку.

Далі німецький мережевий регулятор повинен надати свою оцінку російському трубопроводу. Він має чотири місяці (з 8 вересня) на подання заявки щодо «Північного потоку-2». Після цього свій висновок протягом двох місяців має надати Єврокомісія.

Глава НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко зауважив, що німецьке міністерство економіки не консультувалося з Україною. Він також стверджує, що сертифікація «Північного потоку-2» «становить критичну загрозу для безпеки постачання газу в Німеччині та інших країнах ЄС».

«На відміну від української газотранспортної системи, у цього газопроводу немає резервних потужностей і немає сховищ. А ще є ризики, пов’язані з мілітаризацією та відповідним зростанням напруги у Балтійському морі, через яке йде "Північний потік-2"», — наголосив Вітренко.

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.