Уряд пропонує збільшити видатки на НАБУ та ДБР, на поліцію та СБУ видатки не змінюватимуть
У проєкті закону про державний бюджет України на 2020 рік передбачене збільшення державних видатків на Національне антикорупційне бюро на 20% проти видатків у 2019 році. На Державне бюро розслідувань видатки пропонують збільшити на 71%.
Такі дані містяться в опублікованому на сайті парламенту проєкті бюджету на 2020 рік.
Так, на Національне антикорупційне бюро планують витратити 1,04 мільярда гривень — на 170 мільйонів гривень більше, ніж у 2019 році.
На Державне бюро розслідувань передбачили на 791,48 мільйона гривень більше фінансування. Загалом планують витратити 1,9 мільярда гривень.
Видатки на Службу безпеки України пропонують залишити майже на рівні 2019 року — 9,66 мільярда гривень (проти 9,58 мільярда у 2019 році). На Генеральну прокуратуру планують витратити 7,67 мільярда гривень (на 400 мільйонів більше, ніж у 2019 році), а на Національну поліцію — 29,57 мільярда гривень (видатки зросли на 0,01%).
Також законопроєкт про держбюджет передбачає виділення 120 мільйонів гривень на діяльність новоствореного Міністерства цифрової трансформації, 670,5 мільйона гривень на Державне космічне агентство. Документом передбачене зменшення видатків на Кабінет міністрів, проте збільшення видатків на діяльність Ради та Офісу президента.
Водночас, під час презентації бюджету громадськості в уряді наголосили, що цифри у ньому можуть кардинально змінитися до другого читання, яке відбудеться до 2 листопада 2019 році. Зокрема, це пов'язано з тим, що у чинному проєкті не враховано низку реформ, які планує провести уряд, а також економічного ефекту від них.
15 вересня, у неділю, уряд вніс до Ради законопроєкт №2000 «Про державний бюджет на 2020 рік». Раніше під цим номером на сайті Ради зареєстрували законопроєкт «Про бюдлт».
У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.
У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.
Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.
У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.
Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.
У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.