Уряд виділить понад 16 млрд грн, щоб гарантувати безпеку польотів у повітряному просторі України (ДОПОВНЕНО)
Кабінет міністрів вирішив виділити Міністерству інфраструктури 16,6 мільярда гривень для гарантування безпеки польотів у повітряному просторі України.
Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні 13 лютого, передає «Інтерфакс-Україна».
Ці гроші зберігатимуть на окремому рахунку Мінінфраструктури та в разі потреби будуть використовувати для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестраховиків, лізингових компаній та авіаперевізників.
Зазначається, що гроші візьмуть із резервного фонду держбюджету. Виділені кошти покривають страхові випадки щонайменше для 23 повітряних суден, кажуть у Мінінфраструктури.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков називає це рішення «сигналом для міжнародної спільноти, що Україна готова брати на себе фінансові зобов’язання за безпеку літаків в українському повітряному просторі». Він додав, що вже від завтра (14 лютого) держава почне гарантувати фінансові зобов’язання лізингових компаній реальними грошима.
Після врегулювання зовнішньополітичної ситуації невикористані кошти мають спрямувати назад до державного бюджету.
Кубраков також наголосив, що українське небо залишається відкритим, і більшість польотів до та з України здійснюють у звичайному режимі.
Доповнено о 23:30. Комітет з питань бюджету Верховної Ради перерозподілив 16,6 мільярда гривень на гарантування безпеки польотів шляхом скорочення видатків на обслуговування державного боргу, повідомив голова комітету Юрій Арістов у коментарі «Інтерфакс-Україна».
«Представники Кабміну повідомили, що переговори ведуться зі SkyUP, МАУ та Bees (українських авіакомпаній). Було сказано, що саме ці компанії отримали від своїх лізингодавців попередження, що 14 лютого — останній день перебування їхніх бортів в Україні. Сьогоднішнє рішення має допомогти», — написав заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Що передувало?
13 лютого власник літака (резидент Ірландії), який українська авіакомпанія SkyUp взяла у лізинг, заборонив йому приземлятися на території України. Борт, що летів із португальської Мадейри до Києва, посадили в Кишиневі (Молдова).
Згодом SkyUp призупинила продаж квитків на вильоти з України з 14 по 16 лютого через вимоги власників літаків на тлі російської загрози. А 12 лютого нідерландська авіакомпанія KLM заявила, що зупиняє рейси до України через побоювання нового вторгнення Росії.
Проте Міністерство інфраструктури заявило, що Україна наразі не планує закривати повітряний простір через загрозу нового вторгнення Росії. Також відомство тоді пообіцяло відреагувати на проблеми зі страховими компаніями: запевняло, що держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку.
Щоб ухвалити рішення щодо виходу із ситуації, 13 лютого у Мінінфраструктури відбулася робоча нарада за участі керівництва Офісу президента, Державної авіаційної служби, «Украероруху», аеропорту «Бориспіль» та українських авіакомпаній.
В уряді запевнили, що, більшість авіакомпаній продовжують працювати без жодних обмежень. Зокрема, наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков наголосив, що у разі потреби держава забезпечить повернення всіх громадян України з-за кордону.