SkyUp призупиняє продаж квитків з України через вимоги власників літаків

Українська авіакомпанія SkyUp призупинила продаж квитків на вильоти з України з 14 по 16 лютого. Причина — вимоги власників літаків на тлі російської загрози.

Про це повідомила пресслужба SkyUp.

Авіакомпанія пояснила, що 12 лютого великі світові страхові компанії попередили, що з 14 лютого через російську загрозу припинять страхувати літаки для польотів над Україною. Відтак це рішення вплинуло і на лізингодавців — власників літаків. Вони вимагають негайно повернути літаки на територію ЄС.

«Ситуація, яка склалася, потребує вирішення на державному рівні. Наразі ми працюємо спільно з державними структурами для пошуку варіантів розв’язання проблеми», — сказав генеральний директор SkyUp Дмитро Сєроухов.

Він запевнив, що його компанія робить усе можливе, щоб продовжувати виконувати рейси у звичайному режимі, але не може ігнорувати вимоги власників літаків.

Що передувало?

Перед цим 13 лютого власник літака (резидент Ірландії), який українська авіакомпанія SkyUp взяла у лізинг, заборонив йому приземлятися на території України. Борт, що летів із португальської Мадейри до Києва, посадили в Кишиневі (Молдова). А 12 лютого нідерландська авіакомпанія KLM заявила, що зупиняє рейси до України через побоювання нового вторгнення Росії.

Проте Міністерство інфраструктури заявило, що Україна наразі не планує закривати повітряний простір через загрозу нового вторгнення Росії. Також відомство пообіцяло відреагувати на проблеми зі страховими компаніями: запевняє, що держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку.

Щоб ухвалити рішення щодо виходу із ситуації, 13 лютого у Мінінфраструктури відбулася робоча нарада за участі керівництва Офісу президента, Державної авіаційної служби, «Украероруху», аеропорту «Бориспіль» та українських авіакомпаній.

В уряді запевнили, що, більшість авіакомпаній продовжують працювати без жодних обмежень. Зокрема, наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков наголосив, що у разі потреби держава забезпечить повернення всіх громадян України з-за кордону.

Побоювання інших країн

Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.

СШАКанадаЧорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, НорвегіяНова ЗеландіяНімеччина, Литва, Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак уже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю в разі невиконання.

А як щодо дипломатів?

Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.

Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Згодом стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.

Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.

А посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас та Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві. Крім того, ЄС заявив, що не закриватиме свої представництва в Україні.