Економіка

Уряд вніс до Ради закон про збільшення ставок деяких податків та оподаткування міжнародних посилок

Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті законопроект, яким пропонує збільшити ставки акцизного податку на тютюнові вироби, екологічного податку за викиди парникових газів, рентної плати за користування надрами для видобутку нафти та залізної руди, а також рентної плати за користування лісовими ресурсами.

За розрахунками уряду, збільшення ставок за цими податками дасть змогу збалансувати бюджет на 2019 рік та дозволить державі збільшити доходи на 6,3 мільярди гривень.

Зазначимо, що проектом закону передбачається:

·      збільшення ставок на акцизний податок для тютюнових виробів на 9%;

·      ставки екологічного податку на викиди парникових газів у 24,4 раза — до 10 гривень за тонну;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;

·      збільшення рентної плати за користування лісом на 5%.

Крім цього, законопроектом пропонується звільнити від сплати акцизу на спирт виробників парфумерної продукції, харчового оцту та продукції технічного призначення.

Також законопроектом передбачено зміну правил щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня наступного року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Зазначимо, що мова йде про зміни до закону про обмеження кількості та вартості посилок, які отримують українці з-за кордону. Даний закон набуде чинності лише з 1 січня 2019 року. Ним пропонувалося обмежити вартість та кількість посилок, які отримують українці з-за кордону (наприклад, купуючи товари в інтернет-магазинах за кордоном) до 3 штук сумарно на 150 євро протягом одного місяця. Уряд же хоче зробити умови закону ще жорсткішими, зменшивши поріг безподаткового отримання посилок до 100 євро, при цьому скасовується обмеження по їхній кількості.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що 40% державного бюджету наступного року піде на погашення державного боргу

Раніше у Кабміні ухвалили рішення щодо перенаправлення частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України перевищила 50%.

Поділитись:
Пов'язані новини
Політика
10 квітня 2020, 06:20
ДБР прийшло з обшуками до ексдепутатки Чорновол
Співробітники Державного бюро розслідувань проводять обшуки в будинку народної депутатки 8-го скликання Тетяни Чорновол.\«Приїхав до мене спецназ ДБР по справі Майдану... Антимайдан в дії», — нап
Економіка
9 квітня 2020, 21:09
Bloomberg: РФ і Саудівська Аравія домовилися про скорочення видобутку нафти
Росія і Саудівська Аравія на переговорах в режимі відеоконференції змогли домовитися про угоду щодо скорочення видобутку нафти.
Політика
9 квітня 2020, 17:30
В уряді близько 60% персоналу перейшли на віддалений режим роботи — міністр Кабміну
У секретаріаті Кабміну та в міністерствах близько 60% персоналу перешли на віддалений режим роботи у зв’язку з карантином.
Економіка
9 квітня 2020, 17:22
Банки продовжать термін дії карток на три місяці — НБУ
Банки в Україні продовжуватимуть на три місяці термін дії карток, у яких він закінчується, аби людям не довелося іти у відділення банку під час карантину.
Політика
9 квітня 2020, 16:09
У Кабміні запевнили, що останні зміни до карантину не є послабленням
Зміни до карантину, ухвалені урядом 8 квітня, не є його послабленням, а покликані уточнити деякі правила.
Економіка
9 квітня 2020, 15:32
США виділять додаткові $2,3 трильйона на порятунок малого і середнього бізнесу
Федеральний резерв США 9 квітня оголосив про виділення додаткових 2,3 трильйона доларів для підтримки малого й середнього бізнесу під час пандемії коронавірусу.