За підсумками 2018 року частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України складе 51,5%, що є рекордним показником для України.

За підсумками 2018 року частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України складе 51,5%, що є рекордним показником для України.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час виступу на 14 українському муніципальному форумі 18 червня.

«Якщо у вашому місті селі вперше за багато років полатали дорогу, встановили освітлення, почали відремонтували школу чи дитячий садок, знайте, що це вам не просто повезло з головою, хоча і не без цього. Це — результат реформи із децентралізації», — заявив Порошенко.

Він також відзначив зростання частки власних надходжень місцевих бюджетів в Україні. Так, за його словами, у 2018 році 30% доходів місцевих бюджетів складатимуть місцеві податки. Решта 70% — державні дотації. У 2014 році доходи місцевих бюджетів складали менше 1%.

Раніше в уряді виділили 4 мільярди гривень на інвестиції у проекти регіонального розвитку.

Напередодні громадська мережа ОПОРА оприлюднила результати дослідження використання субвенцій місцевим бюджетам з державного. Так, у 2017 році депутати та урядовці частіше використовували бюджетний ресурс у передвиборчих та агітаційних цілях.

Раніше повідомлялось, що навіть після проведення реформи децентралізації, 82% районних бюджетів в Україні дотаційні.

Також в уряді повідомили, що перевірять ефективність витрачання 38 мільярдів гривень, виділених місцевим бюджетам.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile