Утримуваному в Криму українському активісту Приходьку не дозволяють побачитися з родичами та священником

Кримському активісту Олегу Приходьку, якого незаконно утримують у слідчому ізоляторі в анексованому Криму, правоохоронці відмовляють у побаченнях з родичами та священником Архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона уточнила, що це порушує мінімальні стандартні правила поводження з в'язнями, схвалені Економічною і Соціальною Радою ООН.

Окрім того, за їх даними, політв’язні Інвер Бекіров, Арсен Джеппаров, Наріман Мемедемінов, Рефат Алімов та Енвер Сейтосманов, Узеір Абдуллаєв скаржаться на «поганий температурний режим, санітарно-гігієнічні норми, відсутність вентиляції повітря і недостатній рівень природного освітлення в камерах».

«Також громадян України не забезпечують постільними речами, належним рівнем харчування, а також одягом встановленого зразка, що відповідає сезону. Крім того, Наріман Мемедемінов скаржиться на постійний біль в шлунку і проблеми з травленням. У Інвера Бекірова постійний підвищений артеріальний тиск, що може привести до фатальних наслідків для його життя. Медична допомога громадянам України адміністрацією пенітенціарних установ не забезпечується», — уточнила вона.

Денісова звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою «відновити права громадян України».

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року стало відомо, що Олега Приходька затримали російські силовики в анексованому Криму. За словами адвоката Приходька, його звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак. Також як свідка затримали дружину Олега — Любов Приходько.

11 жовтня 2019 року Приходька відправили у слідчий ізолятор на 2 місяці — до 10 грудня 2019 року, згодом запобіжний захід подовжили.

Також відомо, що 8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук в Олега Приходька в селі Оріхове Сакського району. У нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку й домашні CD-диски.

Після обшуків Приходька повезли до Сімферополя, де допитували про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.Також затримали його дружину Любов Приходько.

У січні 2020-го Приходьку висунули нове звинувачення в незаконному придбані вибухових пристроїв.