В повному обсязі не перевірено жодної е-декларації — член НАЗК
Наразі Національне агентство із запобігання корупції не перевірило жодної декларації в повному обсязі.
Наразі Національне агентство із запобігання корупції не перевірило жодної декларації в повному обсязі. Перші результати повної перевірки декларацій представлять в квітні.
Про це заявив член Національної агентства із запобігання корупції Руслан Рябошапка в коментарі Громадському.
«Наскільки я знаю, в процесі зараз більше 60 декларацій. І я не впевнений, що ми вже закінчили перевірку хоча б однієї із них, тому що терміни закінчуються 23 квітня. Десь в кінці квітня ми будемо мати перші результати повної перевірки декларацій», — заявив Рябошапка.
Наразі в НАЗК існують певні проблеми з перевіркою декларацій.
«В нас немає модуля, який би в програмному забезпеченні відповідав за автоматизований обмін інформації з реєстрами і базами даних. І в нас немає модуля програмного забезпечення, який би відповідав би за автоматизовану обробку декларацій», — пояснив Рябошапко.
За словами члена НАЗК, сенсу перевіряти всі декларації немає і перевірити весь масив — нереально.
«Логіка процесу в тому, щоб знайти найбільш ризиковані, які викликають найбільше сумнівів чи запитань і перевірити саме їх», — розповів Рябошапок.
У той же час він пояснив, що НАЗК все ж перевіряє декларації тих, хто подається на роботу на державну службу.
«На скільки я знаю, вже декілька тисяч декларацій були перевірені під час процедури спеціальної перевірки — це декларації тих осіб, які влаштовуються на роботу», — відзначив Рябошапко.
Раніше стало відомо, що USAID припиняє співробітництво з НАЗК. Водночас, голова агентства Наталія Корчак спростувала цю інформацію.
Голова підкомітету з безпеки державних інформаційних систем комітету Ради з питань нацбезпеки і оборони Ірина Фриз заявила, що призупинення співпраці Агентства США з міжнародного розвитку з НАЗК пов’язане з необхідність провести аудит використаних НАЗК коштів в не свідчить про зміну політики США щодо України.
Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування ГО.
Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань. У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців.
Зазначимо, що депутатка від фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол раніше пропонувала запровадити е-декларації і для окремих представників медіа, а саме для засновників та головних редакторів. Однак така пропозиція була виключена з поправок.
Членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік назвала це рішення порушенням принципів антикорупційного законодавства.
Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.
Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International закликала українську владу скасувати вимогу для антикорупційних активістів та їх контрагенів подавати е-декларації.
28 березня АП розіслала «темники» щодо обов’язкового декларування представників ГО.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram