Членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік вважає, що норма, яка вимагає від громадських організацій подавати декларації незаконною та створює можливість для репресій.

Норма, яка вимагає від громадських організацій подавати декларації є дискримінаційною і неконституційною.

Про це Громадському сказала членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік. На її думку, президент повинен ветувати підтримані Радою зміни до закону «Про запобігання корупції».

«Ті громадські організації, на які розповсюджується норма цього закону про декларування, вони не виконують функції держави, вони не фінансують з держбюджету. Це в принципі суперечить закону про запобігання корупції», — зазначила Дрік.

«Громадські організації, які в даному випадку повинні подавати декларації,  ставлять в позицію, коли вони, хоча і є платниками податків і контролюють як на їхні податки держслужбовці виконують свої обов’язки, зокрема, контролюють їх майно, опиняються в ситуації, коли вони тим самим органам, яких вони контролюють, повинні щось пояснювати. Це створює можливість для репресій», — додала Дрік.

Нагадаємо, Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. Водночас, внесені зміни до законодавства в частині е-декларування також торкнуться журналістів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: