В РФ арештували рахунки та квартиру Навального, поки той був у комі. Сталося це через позов «кухаря Путіна»
Російські судові пристави 27 серпня арештували особисті рахунки та квартиру опозиціонера Олексія Навального — через тиждень після його отруєння «Новічком».
Про це повідомляє прессекретарка Навального Кіра Ярмиш у Twitter.
Також арештували рахунки YouTube-координаторки Навального Любові Соболь та рахунки «Фонду боротьби з корупцією», який заснував опозиціонер.
Причиною арешту став позов від компанії «Московский школьник», яка належить близькому соратнику президента Росії Володимира Путіна — Євгену Пригожину, відомому як «кухар Путіна». Також ця людина керує приватною військовою компанією «Вагнера».
За що судяться з Навальним?
У грудні 2018 року в Москві стався спалах дизентерії серед шкіл та дитячих садочків. На каналі опозиціонера «Навальный Live» вийшло декілька відео, де епідемію пов'язували з продуктами, які до навчальних закладів поставляли компанії Пригожина «Московский школьник» та «Конкорд».
Пригожин звернувся до суду з вимогою спростувати цю інформацію. Арбітражний суд Москви задовольнив позов та розпорядився стягнути з Навального, ФБК і Соболь по 29,2 млн рублів та видалити YouTube-ролик.
Наразі, нагадаємо, Навальний проходить реабілітацію у Німеччині після отруєння в Росії.
Хто такий Пригожин?
Євген Пригожин — російський бізнесмен, наближений до Володимира Путіна. Його вважають менеджером і фінансистом російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер», найманці якої воюють в Україні, Сирії, Судані, Лівії, Мозамбіку.
За даними ЗМІ, Пригожину доручають займатись найбільш «чутливими» справами президента: створити приватну військову кампанію, втрутитись у закордонні вибори за допомогою «фабрики тролів», провести експансію в Африці. Російські ЗМІ часто називають Пригожина «кухарем Путіна», бо його компанія організовувала харчування вищих посадових осіб в РФ.
Що за «фабрика тролів»?
Результати розслідування США про втручання в американські вибори 2016 року, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес Сполучених Штатів. Активну участь втручанні брала саме російська «фабрика тролів» — установа, яка проводить сплановані акції в інтернеті.
У цій справі обвинувачення отримали 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед них і Євген Пригожин. За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію, «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві».