Російського опозиціонера Олексія Навального, якого нещодавно отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новічок», вчора, 22 вересня, виписали з німецької клініки «Шаріте». Там він провів 32 дні.

Про це повідомила німецька лікарня у Twitter.

Медики вважають, що повне одужання Навального можливе, його стан дійсно покращився достатньо для виписування зі стаціонару. Однак наголошують, що оцінювати потенційні довгострокові наслідки його важкого отруєння ще зарано.

Загалом російський опозиціонер лікувався в «Шаріте» 32 дні, 24 з яких — у відділенні інтенсивної терапії.

У клініці додали, що публічне повідомлення про стан здоров'я Навального надали після погодження з ним і його дружиною.

Що з Навальним?

Опозиціонеру стало зле вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Доклавши зусиль, німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального отруту з групи «Новічок». 14 вересня це підтвердили лабораторії у Франції та Швеції. Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня.

Поділитись: