В Україні набув чинності закон про освіту
В Україні набув чинності закон «Про освіту». Він був опублікований у виданні Верховної Ради «Голос України» 27 вересня, відповідно починає працювати з наступного дня.
В Україні набув чинності закон «Про освіту». Він був опублікований у виданні Верховної Ради «Голос України» 27 вересня, а відповідно з наступного дня починає працювати.
Згідно із законом, середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку отримуватимуть у гімназії, та профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яку отримуватимуть у ліцеях або закладах професійної освіти.
Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами: державною, англійською, та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.
Верховна Рада доручила Кабміну забезпечити з 2018 по 2023 роки поетапне збільшення мінімальної зарплати вчителя до 4-х прожиткових мінімумів для працездатних (на даний момент — 6 736 гривень).
5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту. Натомість Угорщина пропонувала Порошенку не підписувати закон.
ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?
Парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії ухвалив декларацію, в якій також висловлюється стурбованість новим законом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти
Підписуйтесь на наш канал у Telegram