В Україні через відсутність палива не працюють 20 блоків ТЕС і ТЕЦ — «Укренерго»
Станом на 10 ранку 22 листопада через відсутність палива не могли працювати 20 блоків теплових електростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) загальною потужністю 7 ГВт.
Про це повідомили в «Укренерго».
Якщо порівняти з попереднім тижнем, виробництво на ТЕС зменшилося на 12,1% (до 713,7 млн кВт-год) попри збільшення споживання електроенергії.
Причиною цього називають збільшення обсягів виробництва інших видів генерацій — АЕС (на 13,8%) та ТЕЦ (на 59%).
Окрім цього, станом на ранок 22 листопада в аварійному ремонті перебували два корпуси ТЕС загальною потужністю 0,55 ГВт (один на Трипільській ТЕС та один на Слов’янській ТЕС).
Станом на 22 листопада загальні запаси вугілля на складах ТЕС становили 360,5 тисячі тонн: газового — 236,2 тисячі тонн, антрацитового — 124,3 тисячі тонн.
За даними Міненерго, станом на ранок 22 листопада фактичні запаси вугілля були вищими за необхідні лише на двох із 12 ТЕС.
Проблеми з постачанням вугілля
4 листопада стало відомо, що РФ зупинила транзит енергетичного вугілля з Казахстану до України.
Через це державне «Центренерго» вирішило постачати вугілля з Казахстану морем, щоб уникнути ризиків енергетичної блокади, яку Росія намагається створити для України.
Також 20 листопада до порту «Південний» прибули перші 60 тисяч тонн законтрактованого вугілля. Наразі вугілля відвантажують.
Що передувало?
15 листопада президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення запевнив, що «держава успішно долає нестачу вугілля». Ця заява пролунала на тлі браку вугілля в Україні напередодні зими, коли споживання електроенергії збільшується.
Водночас 12 листопада мер Києва Віталій Кличко навіть попередив про можливі віялові відключення світла у столиці.
Проте прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що атомна енергетика допоможе стабільно пройти опалювальний сезон. За його словами, уряд ухвалив заборону відключення або невключення тепла й газу під час опалювального сезону для населення та всіх підприємств.