Кличко заявив про можливе віялове відключення світла у Києві. Прем'єр запевняє, що в Україні вистачає енергоресурсів

Мер Києва Віталій Кличко заявив про недостатність запасів енергоресурсів і попередив про можливі віялові відключення світла у столиці. Проте прем'єр—міністр Денис Шмигаль запевняє у достатній кількості енергоресурсів.

Кличко зробив заяву в ефірі «Народ проти» на «Україна 24»

Так, він пообіцяв, що у цьому сезоні для населення не зміняться тарифи на тепло та гарячу воду. За його словами, влада Києва виділила 2 мільярди грн, щоб «покрити різницю вартості газу теплопідприємствам, щоб тарифи на тепло і гарячу воду для населення не підвищувалися».

Водночас Кличко заявив, що на 10 з 12 теплогенерувальних підприємствах України не вистачає запасів енергоносіїв.

«Ця ситуація, у разі великих морозів, може призвести до віялових відключень, чого не було багато років», — каже мер.

Однак прем'єр-міністр Денис Шмигаль іншої думки. В ефірі програми «Право на владу» 11 листопада він запевнив, що підстав для віялових відключень немає. За його словами, уряд ухвалив заборону відключення або не включення під час опалювального сезону тепла й газу для населення та всіх підприємств.

В ефірі Шмигаля попросили прокоментувати слова Кличка, на що він відповів: «Запитайте Кличка, звідки він бере цю дезінформацію».

Крім того, прем'єр-міністр заспокоював, що опалювальний сезон допоможе стабільно пройти атомна енергетика.

«Наразі працює 11 атомних блоків. Наприкінці листопада — на початку грудня виводяться з ремонту ще 3, і увесь опалювальний сезон працюватиме 14 блоків атомних електростанцій з 15 наявних в Україні», — сказав він.

А у газосховищах, за словами Шмигаля, в Україні майже 18 мільярдів кубометрів газу, а в середньому країна за опалювальний сезон використовує 8 мільярдів кубометрів.

Віялові відключення почергові або погрупові від'єднання споживачів від електромережі для обмеження навантаження на енергосистему. У разі дефіциту влада спершу обмежуватиме споживання електроенергії на великих промислових підприємств у пікові години, щоб ті натомість більше споживали вночі, коли населення споживає небагато. І лише якщо ситуація ще погіршиться — розглядатимуть віялові відключення.