В Україні виявили вже чотирьох людей зі штамом коронавірусу «Дельта». Він може призвести до нової хвилі епідемії COVID
Станом на 13 липня штам коронавірусу «Дельта», який вважається більш небезпечним за інші, виявили в чотирьох українців. Фахівці прогнозують, що штам може швидко поширитися Україною влітку—восени й викликати нову хвилю епідемії COVID—19.
Про це повідомив Центр громадського здоров’я.
Мутації коронавірусу, характерні для штаму «Дельта», Інститут молекулярної біології та генетики підтвердив 13 липня у двох людей із Ужгорода. У них відібрали зразки протягом 21 травня-24 червня, уточнюють у ЦГЗ.
Ще раніше, 23 червня, міністерство охорони здоров’я повідомило про двох хворих на COVID-19, викликаний штамом «Дельта». Як показав біоінформатичний аналіз, походження штаму — з країн Європи і Росії.
Центр громадського здоров'я прогнозує, що нова хвиля епідемії COVID-19 може статися вже восени. «Проте якщо населення не буде дотримуватися елементарних протиепідемічних вимог — носіння масок та дотримання дистанції — підйом захворюваності може статися і раніше», — додають там.
Ще раніше дослідники Національної академії наук попередили, що штам «Дельта» може призвести до сплеску захворюваності на COVID-19 уже влітку. Фахівці Київської школи економіки вважають, що це може статися до кінця літа.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що на тлі зростання захворюваності на COVID-19 в Україні можуть відновити жорсткі коронавірусні обмеження (локдаун). Він закликав людей щеплюватися проти коронавірусу, щоб уникнути сплеску інфікувань коронавірусом.
Застереження експертів пролунали на тлі оголошення початку третьої хвилі пандемії коронавірусу у світі через «Дельту». Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що штам поширився вже у щонайменше 111 країні світу.
Штам «Дельта» вперше виявили в Індії. Він має дві ключові мутації зовнішньої відростки, схожі на шипи, які оточують вірус«спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.
За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам Уперше знайдений у Великій Британії, який теж викликав занепокоєння у ВООЗ і який взимку спричинив у Великій Британії новий спалах коронавірусу«Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.
Від початку пандемії в Україні зафіксували 2 242 868 людей із коронавірусною хворобою. З них 52 685 померли від ускладнень захворювання, а 2 179 665 — одужали. Станом на 14 липня повністю проти коронавірусу вакциновані 1 305 882 людини.