В Україні за добу вакцинували проти COVID-19 понад 1500 людей. Найбільше — у Харківській області

В Україні 28 березня перше з двох щеплень проти коронавірусу зробили 1 585 людям. Загалом перше щеплення вже отримали 198 464 людини та ще одна людина завершила вакцинацію — отримала другу дозу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Найбільше щеплень за добу зробили у Харківській області — 230. Серед лідерів також Полтавська (190) та Івано-Франківська (175) області.

Найменше щеплень за добу зробили у Кіровоградській (10), Закарпатській, Київській, Волинській областях та Києві (по 20). Крім того, у чотирьох областях не зробили жодного щеплення: Чернігівській, Рівненській, Луганській та Донецькій. Раніше регіональні координатори розповідали, що в неділю менше охочих отримати щеплення.

Загалом найбільше щеплень зробили у Дніпропетровській області — 13 929 та Києві — 13 829. А найменше у Чернігівській — 4 526 та Чернівецькій областях — 4 594.

Вакцинація в Україні

З 24 лютого в нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими почали вакцинувати медиків, які борються з коронавірусом, військових, а також публічних осіб для популяризації вакцинації.

22 березня почався другий етап вакцинації. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюють стаціонарні пункти.

Наразі в Україні вакцинують препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.

Нещодавно в МЗС України підтвердили, що Індія призупинила експорт вакцин, зокрема й до України. Причину такого рішення у відомстві називати відмовилися, але раніше Reuters і BBC з посиланням на джерела говорили, що це пов'язано з нестачею вакцин у самій Індії.

Також 25 березня в Україну прибула перша партія вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Згідно з законодавством, препарат ще має пройти в Україні лабораторний контроль, який може зайняти до 10 днів.