Кулеба підтвердив, що експорт вакцини CoviShield з Індії поставили на паузу. Але причину називати не став
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив, що Індія призупиняє експорт вакцини проти коронавірусу AstraZeneca (CoviShield), яку раніше отримала Україна, однак відмовився називати причини такого рішення.
Про це йшлося у виступі Дмитра Кулеби під час пресконференції 26 березня.
Він подякував індійській стороні за постачання першої партії вакцини CoviShield та зазначив, що поки країна не буде експортувати нові дози препарату.
«Ми вже мали б отримати й наступні партії, але справді наразі експорт вакцини CoviShield з Індії поставлений на паузу. Не буду вдаватися до причин цього рішення, деякі з них є публічними й уже були озвучені у світових медіа, деякі є непублічними, але факт є фактом», ㅡ сказав міністр.
Чому могли призупинити постачання вакцини?
Агенство Reuters із посиланням на два власні джерела пише, що Індія може відкласти постачання CoviShield закордон, щоб спершу задовольнити внутрішній попит на тлі зростання інфікованих у країні. Річ у тім, що уряд Індії вирішив розширити вакцинальну кампанію та включити до щеплень громадян від 45 років.
Водночас голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький заявляв, що експорт вакцини могли призупинити через дискредитацію препарату та її виробників в Україні. Про це нібито йшлося в листі посольства Індії до МЗС.
Дмитро Кулеба відмовився коментувати, чи справді Україна отримала такий лист, зазначивши, що дипломатичне листування між країнами є «інтимним»: «Тому які листи ми отримуємо, які ні, і що в них записано, має залишатися між нами, якщо тільки країни не домовляються про те, що це листування може стати публічним».
Водночас міністр погодився, що в Україні та інших країнах світу здійснювалася дискредитаційна кампанія щодо вакцини CoviShield.
«Можу підтвердити, що критика вакцини CoviShield є безпідставною. Ми аналізували ці хвилі обвинувачень на адресу цієї вакцини, і в принципі є підстави вважати, що ведеться цілеспрямована інформаційна атака, безпосередня атака саме на вакцину CoviShield, яка відбувається в різних країнах світу», ㅡ сказав він.
Вакцинація в Україні
23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Вже наступного дня в Україні почали робити перші щеплення.
Фактично, CoviShield — та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.
Також в Україні зареєстрували вакцини проти COVID-19 від американської компанії Pfizer та китайської компанії Sinovac (препарат CoronaVac). Першу МОЗ очікує отримати у межах COVAX, другу ㅡ закупити.
- Поділитися: