В Україні за минулу добу зафіксували рекордну кількість хворих із COVID-19 ㅡ понад 14,5 тисячі випадків

В Україні другу добу поспіль фіксують рекордну кількість підтверджених випадків. За минулу добу, 19 листопада, коронавірусне захворювання виявили в 14 575 людей. Також відомо, що вчора 7 845 пацієнтів одужали, а 229 — померли від ускладнень.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Загалом за час пандемії в Україні коронавірусне захворювання підтвердили в 598 085 людей. З них 274 324 людини одужало, а 10 598 ㅡ померли від ускладнень.

Найбільше хворих зафіксували в Києві (1 391), Дніпропетровській (1 174), Київській (1 080), Хмельницькій (805) та Сумській (748) областях. А найменше в Луганській області ㅡ 89 випадків.

У лікарні потрапили 1 728 людей, а лабораторії здійснили 70 752 тестування: 45 957 методом Полімеразна ланцюгова реакція. Показує наявність ДНК чи РНК вірусу, може виявити захворювання у перші дніПЛР та 24 795 Імуноферментний аналіз. На виявлення антитіл до коронавірусуІФА-тестів. З початку пандемії зробили 4 108 825 ПЛР-досліджень.

Кількість хворих із COVID-19 в Україні продовжує зростати. Останніми тижнями в нас щодоби фіксують від 10 тисяч інфікованих, лише напередодні повідомлялося про 13 тисяч хворих за добу.

У Київській школі економіки змоделювали, що за найгіршим сценарієм кількість смертей від COVID-19 зросте до 33 тисяч до кінця року. Найоптимістичніший сценарій можливий за умови локдауну, тоді прогнозують 17 тисяч смертей.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.

Що з карантином?

З 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня». З 00:00 суботи до 00:00 понеділка дозволили працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам і транспорту. Карантин вихідного дня вже діяв 14 і 15 листопада, а також буде 21 і 22 листопада, 28 і 29 листопада. Детальніше про зміни читайте тут.

Також в Україні відмовилися від щотижневого поділу регіонів на зони та перейшли на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли в «помаранчевій» зоні. Влада переконана, що зміни в карантині допоможуть врятувати медичну систему від навантаження.

Як уберегтися?

По-перше, не панікуйте. По-друге, навіть якщо ви вже втомилися від пандемії, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 — порівняно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску: вона має прикривати ніс і рот, а не висіти на підборідді. Також не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції щонайменше 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.