Данілов: в Україні зафіксували штам коронавірусу «Дельта». Його виявили у двох людей
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що в Україні вже зафіксували штам коронавірусу «Дельта», який є більш заразним за інші штами.
Про це Данілов сказав в інтерв'ю ТСН.
Він повідомив що штам «Дельта» підтвердили одразу у двох людей ㅡ 66-річної жінки та 16-річної дитини. Вони нещодавно повернулись із Росії, де також поширився цей штам, та захворіли вже в Україні. Наразі їх госпіталізували до Олександрівської лікарні, стан пацієнток стабільний.
За словами Данілова, наразі в Україні є чотири лабораторії (2 приватні та 2 державні), які можуть виявляти новий штам. Однак немає саме тестів, які виявляють штам «Дельта».
Щоб не допустити поширення цього штаму в Україні, апарат РНБО зібрався на засідання. Як зазначає видання, у ньому взяли участь міністр охорони здоров’я, заступник міністра внутрішніх справ, представники профільного комітету ВР, вірусологи, провідні медики та науковці.
Водночас у Міністерстві закордонних справ уже рекомендують українцям утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільший спалах цього штаму. Уряд України також розглядав можливість закриття кордонів із країнами, де поширюється штам «Дельта».
Де виявили штам «Дельта»?
У ВООЗ кажуть, що майже у половині держав світу, а саме у 92. Штам зараз домінує серед хворих під час спалаху в Росії. Учені Національної академії наук попереджають, що через ситуацію в РФ новий спалах в Україні може розпочатися ще до початку осені.
Крім того, у щонайменше десяти країнах виявили мутований варіант штаму — «Дельта плюс». Його зафіксували у Великій Британії, США, Канаді, Португалії, Польщі, Швейцарії, Росії, Туреччині, Японії та Непалі. У МОЗ Великої Британії вважають, що мутований варіант «Дельта плюс» може бути загрозливішим, ніж оригінальний штам «Дельта».
Детальніше про штам
Штам, який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «Це відростки, схожі на шипи, які оточують вірусспайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним — це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.
За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Уперше знайдений у Великій Британії, який теж викликав занепокоєння у ВООЗ і який взимку спричинив у Великій Британії новий спалах коронавірусуАльфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.