Індія просить соцмережі видалити всі згадки про «індійський» штам коронавірусу. Кажуть, це шкодить іміджу країни
Міністерство інформаційних технологій Індії звернулося до всіх компаній—представників соціальних мереж із проханням видалити матеріали, де згадується «індійський» штам коронавірусу. В Індії кажуть, ВООЗ офіційно не називало його так, а прив'язування штаму до країни шкодить її іміджу.
Про це пише Reuters із посиланням на лист міністерства Індії.
Всесвітня організація охорони здоров’я класифікує штам, який називають «індійським», як B.1.617. Асоціація з Індією виникла через те, що перші випадки зараження цим штамом виявили в Індії у грудні минулого року (хоча його попередні «версії» фіксували ще в жовтні).
Так само як «індійський», існують «британський», «бразильський» та «південноафриканський» штами коронавірусу ㅡ їхні назви формувалися за тим же принципом.
Однак в Індії наполягають, що ЗМІ не мають жодних підстав для того, щоб називати штам «індійським».
«Це абсолютно неправильно. Не існує такого штаму COVID-19, який науково цитується як такий ВООЗ. ВООЗ не асоціювала термін "індійський штам" із варіантом коронавірусу В.1.617 у жодному зі своїх звітів», ㅡ цитують лист міністерства у Reuters.
Наразі Індія вимагає від соцмереж видалити усі матеріали, де згадується «індійський штам», оскільки вони поширюють нерозуміння та шкодять іміджу країни.
Детальніше про штам
Штам, який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже є більш заразним (це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ).
Наразі випадки «індійського» штаму зафіксували щонайменше у 21 країні. Деякі країни навіть закривають кордони для людей, які приїжджають з Індії. Україна також із 2 травня заборонила в'їзд для іноземців, які прибувають з Індії. Натомість українці та іноземці, які живуть в Україні, будуть змушені пройти самоізоляцію.
Щось таке вже було?
Схожа суперечка виникла через колишнього президента Дональда Трампа, який називав коронавірус «китайським» та «уханським» вірусом, акцентуючи на країні та місті, де цей вірус уперше зафіксували.
На початку епідемії світові ЗМІ та політики справді називали вірус SARS-CoV-2 «китайським», однак згодом ВООЗ заявила про неприпустимість такого твердження.
Попри це Трамп продовжував називати вірус «китайським» та навіть в останній день свого президентства натякав на провину Китаю у світовій пандемії.
- Поділитися: