В Україні запустили сайт з алгоритмом дій для поранених військових
На сайті Міноборони запрацював розділ для військових, які отримали поранення, — «Шлях після поранення».
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Через вкладку «Військовослужбовцям» на сайті міністерства відбувається перехід на сайт «Турбота».
На сайті подано алгоритм дій пораненого та відповіді на питання, які виникають під час лікування, проходження військово-лікарської комісії, отримання виплат.
Також на сайті є зразки рапортів і покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу учасника бойових дій, посвідчення особи з інвалідністю тощо. Ще є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити.
Нагадаємо, Міноборони почало тестувати систему електронного запису до лікарів для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Наразі таку функцію перевіряють у Харкові, Львові, Києві, Вінниці та Одесі.
Що передувало?
У лютому заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про роботу низки міністерств над тим, щоб спростити для військовослужбовців процес проходження військово-лікарської комісії. Зокрема, йдеться про автоматизацію та диджиталізацію процесів.
Перед тим уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про ймовірне порушення права військовослужбовців на належне медичне обслуговування.
Представники офісу омбудсмена перевірили клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги Медичних сил ЗСУ, після чого констатували, що відсутність електронного документообігу та електронного запису до лікаря призводить до паперової тяганини й черг.
Військовослужбовці з різним ступенем травм були змушені годинами чекати в черзі до лікаря. Окрім того, черги до окремих фахівців становили понад 500 людей.
Наприкінці квітня Міністерство оборони запевнило, що працює над покращенням ситуації. Зокрема, відомство розробило електронну чергу. Її впроваджують у п’яти містах України, у яких найбільш завантажені ВЛК, — це Харків, Львів, Київ, Вінниця та Одеса. Міноборони стверджувало, що найближчим часом планує перевести всі ВЛК на роботу з електронними чергами.
А 2 травня Верховна Рада схвалила закони, які спрощують обіг документів і лікування для військових, а також збільшують кількість місць роботи військово-лікарських комісій.