В Україні з’являться реєстри наявності місць і запасів кисню в лікарнях, а також е-направлення на ПЛР — Мінцифри

В Україні запрацюють нові сервіси для протидії поширенню коронавірусу, зокрема чатбот для координації госпіталізацій, графіки вільних місць у лікарнях та електронні направлення на ПЛР—тестування.

Про це під час онлайн-брифінгу розповів віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Так, в уряді працюють над цифровізацією збору інформації про факти й підозри випадків інфекційних захворювань. Це дозволить швидше планувати розширення лікарень, забезпечення персоналом та закупівлі ліків, кажуть в Кабміні.

Зокрема Мінцифри спільно з МОЗ у режимі реального часу через чатботи та панелі управління, що відображають дані в реальному часідашборди збиратимуть дані про наявність місць, госпіталізованих та виписаних пацієнтів, запаси кисню в лікарнях. Інформація показуватиметься для диспетчерів швидких та сімейних лікарів. Це дозволить медикам розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію.

Також Мінцифри вдосконалює мобільний застосунок для контролю самоізоляції «Вдома». Там люди зможуть вказувати свої симптоми, які оброблятиме Центр громадського здоров’я. Це розвантажить сімейних лікарів, а також дасть змогу оперативно відстежувати інформацію про погіршення стану здоров’я.

Також з’являться електронні направлення на ПЛР-тестування. Наразі це вже працює у поліклініках, переконують у Мінцифри. На черзі — лікарні швидкої допомоги та стаціонарні лікарні. У такий спосіб медики зможуть оперативно відстежувати інформацію про результати тестування та терміни дії тесту.

А ще відомство розробляє систему QR-кодів, що допомагатиме українцям зрозуміти, чи мали вони контакт з носієм коронавірусної інфекції у громадських місцях. Система QR-кодів потенційно працюватиме у громадських закладах, де епідеміологічно вищий ризик поширення COVID-19.

Як в Україні з коронавірусом?

Другу добу поспіль фіксують рекордну кількість підтверджених випадків. За минулу добу, 19 листопада, коронавірусне захворювання виявили в 14 575 людей. Також відомо, що вчора 7 845 пацієнтів одужали, а 229 — померли від ускладнень.

Загалом за час пандемії в Україні коронавірусне захворювання підтвердили в 598 085 людей. З них 274 324 людини одужало, а 10 598 ㅡ померли від ускладнень.

У Київській школі економіки змоделювали, що за найгіршим сценарієм кількість смертей від COVID-19 зросте до 33 тисяч до кінця року. Найоптимістичніший сценарій можливий за умови локдауну, тоді прогнозують 17 тисяч смертей.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.