В Україну прибуло перше судно із вугіллям зі США, яке має допомогти під час енергетичної кризи
В Україну 20 листопада прибуло перше законтрактоване компанією ДТЕК Ріната Ахметова судно з вугіллям, яке раніше анонсував президент Володимир Зеленський.
Про прибуття вугілля повідомила пресслужба ДТЕК.
Йдеться про судно класу Panamax, яке привезло зі США 60,5 тисяч тонн вугілля. Усього в Україну мають прибути сім таких кораблів. Усі законтрактувала компанія ДТЕК. Вугілля призначене для потреб державних теплоелектростанцій компанії «Центренерго».
Так, 5 кораблів мають прибути зі США, а 2 — з Колумбії. Обсяг кожної партії становитиме від 40 до 75 тисяч тонн. Загалом очікують отримати майже 470 тисяч тонн вугілля.
У ДТЕК анонсують, що всі судна прибудуть до України до кінця січня 2022 року. Наступна партія очікується у кінці листопада, 4 — у грудні та 1 — у січні.
ДТЕК запевняє, що імпорт вугілля є тимчасовим заходом, щоб покрити дефіцит палива. Натомість використання вугілля українського видобутку у компанії називають пріоритетним.
Що передувало?
15 листопада президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення запевнив, що «держава успішно долає нестачу вугілля». Він анонсував сім кораблів Panamax, які прибудуть до українських портів найближчим часом.
Ця заява пролунала на тлі браку вугілля в Україні напередодні зими, коли споживання електроенергії тільки збільшується. Наприклад, станом на 25 жовтня в Україні було 701,3 тисячі тонн фактичних запасів вугілля, а за планом потрібно майже 3 мільйони.
Це навіть менше від необхідного мінімуму (він становить 758 тисяч тонн). А 12 листопада мер Києва Віталій Кличко навіть попередив про можливі віялові відключення світла у столиці.
Проте прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що опалювальний сезон допоможе стабільно пройти атомна енергетика. За його словами, уряд ухвалив заборону відключення або не включення під час опалювального сезону тепла й газу для населення та всіх підприємств. Детальніше про ситуацію із вугіллям в Україні читайте тут.