В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї

В Україні зареєстрували вакцину проти коронавірусу компанії AstraZeneca, яку виготовляють на майданчику в Південній Кореї.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він запевняє, що Україна вже 22 квітня очікує 367 тисяч доз препарату, виготовленого у Південній Кореї, у межах ініціативи COVAX.

«Частину партії залишимо для щеплення другою дозою тих громадян, яких вже вакцинували CoviShield, решту — для першого щеплення», — зазначив Степанов.

Міністр також нагадав, що вакцини CoviShield та AstraZeneca є ідентичними. Так, шведсько-британську вакцину виробляють одразу декілька компаній, зокрема AstraZeneca-SKBio у Південній Кореї та Інститут сироватки крові в Індії. Обидві версії вакцини до використання схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.

Ефективність вакцини

Згідно з останнім дослідженням у The Lancet, ефективність вакцини становить 76% з 22 по 90 день після введення першої дози: рівень антитіл зберігається упродовж цього періоду з мінімальним зниженням. Ефективність вакцини становить 81,3%, якщо друге щеплення зробили через 12 тижнів або пізніше. Водночас ефективність вакцини становила 66,7%, якщо інтервал між двома дозами лише 14 днів. Саме тому в Україні інтервал між двома щепленнями цієї вакцини збільшили до 90 днів.

Також упродовж останніх декількох місяців про вакцину AstraZeneca згадують у контексті утворення тромбів. Так, Європейське агентство лікарських засобів (EMA) рекомендувало внести утворення тромбів до переліку дуже рідкісних побічних ефектів цієї вакцини. Однак там запевняють, що користь від щеплення цим препаратом все одно перевищує можливі ризики.

Вакцинація в Україні

Вакцинація проти коронавірусу триває у нас із 24 лютого. Наразі роблять щеплення медикам, військовим, правоохоронцям, літнім людям.

Загалом першу дозу вакцини отримали 462 789 людей, ще п'ятеро — завершили вакцинацію, тобто отримали другу дозу.

Вакцинують препаратом Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні.

Також почали робити щеплення китайським препаратом Україна отримала 200 тисяч дозCoronaVac та американським Україна отримала 117 тисяч дозPfizer.