Вчені пропонують доставити астронавтів на Марс на ракеті з ядерним двигуном. Кажуть, політ триватиме лише три місяці
NASA у 2030—х роках планує відправити на Марс перших астронавтів. Очікується, що політ в один бік триватиме щонайменше 9 місяців, але вчені шукають способи, щоб скоротити цей час. Компанія Ultra Safe Nuclear Technologie пропонує запускати астронавтів на ракеті з ядерно—тепловим двигуном, оскільки він пришвидшить подорож.
Про це передає CNN.
Відстань між Землею та Марсом постійно змінюється. Приблизно кожні два роки (якщо точніше — кожні 1,9 року) планети наближаються одна до одної, і тоді дістатися із Землі до Марсу можна щонайменше за 9 місяців.
«Дістатися Марса можна за менший час, але для цього потрібно довше спалювати ракетні двигуни, використовуючи більше палива. За сучасних ракетних технологій це насправді неможливо», — йдеться у розрахунках космічного агентства.
Наразі більшість ракет працюють від хімічного двигуна. Вони можуть доставити людей на Марс, але це потребуватиме забагато часу, каже головний інженер із космічних технологій NASA Джефф Шихі. Тому NASA шукає шляхи, як дістатися до Марсу швидше, щоб мінімізувати час екіпажу у космосі. Це зменшить вплив космічного випромінювання, яке може призвести до проблем зі здоров'ям.
Компанія Ultra Safe Nuclear Technologies пропонує використовувати ракети з ядерним двигуном. За словами директора компанії Майкла Ідза, такі двигуни потужніші та ефективніші за хімічні, вони можуть рухати ракети швидше, витрачаючи менше палива.
Ядерно-тепловий двигун використовуватиме ядерний реактор для отримання тепла з уранового палива. Це тепло нагріватиме рідке паливо. Наприклад, рідкий водень, який перетворюється на газ, виробляючи тягу.
Такі ракети виробляють удвічі більше тяги на одиницю пального, ніж хімічна система, каже Шихі. За його словами, ця технологія зможе доставити астронавтів на Марс і назад за менш як два роки.
Одна з проблем для побудови такого двигуна — пошук уранового палива, що може протистояти температурі всередині двигуна. В Ultra Safe Nuclear Technologies кажуть, що розв'язали цю проблему й розробили паливо, що може працювати за температури до 2700 Кельвінів (2500°C). Компанія вже представила свою розробку NASA.
Проте є побоювання, як впливатиме ядерний двигун на людей усередині космічного корабля. Ідз каже, що вони запропонують таку конструкцію ракети, яка захищатиме від радіації.
Освоєння Марсу
Попри те, що поки астронавтів не відправляли на Червону планету, дослідження Марсу вже ведеться. Наприкінці липня NASA успішно розпочало місію з дослідження Марса. Воно вдало запустило марсохід «Наполегливість» («Perseverance»). Він має зібрати дані про поверхню й атмосферу Червоної планети, щоб встановити, чи може там існувати життя, зокрема заснування людської колонії.
Улітку 2020-го Китай успішно запустив три зонди для дослідження Марсу. ОАЕ увійшли в історію, запустивши перший для арабського світу апарат на Марс «Аль-Амаль» («Надія»).