Вдова президента Гаїті зробила першу заяву після вбивства чоловіка
Дружина загиблого президента Гаїті Мартін Моїз зробила першу заяву після вбивства свого чоловіка. Вона розповіла, що напад стався надзвичайно швидко і чоловік «не встиг сказати жодного слова».
Про це передає BBC.
Мартін Моїз виклала голосове повідомлення на сторінці у Twitter. Журналісти зазначили, що отримали підтвердження того, що це справді голос дружини загиблого політика.
Президента Гаїті вбили 7 липня, його дружина також постраждала — її доставили на лікування до Маямі, вона перебуває у стабільно критичному стані.
«Найманці стрімко увірвалися в будинок та обстріляли мого чоловіка. Нема слів, щоб це описати, оскільки потрібно бути злочинцем без будь-яких обмежень, щоб вбити такого президента, як Жовенель Моїз, не давши йому можливості й слова сказати», — сказала Мартін.
Жінка припустила, що Моїза вбили з політичних міркувань: зокрема, вона згадувала про референдум, на якому хотіли розглянути зміни до Конституції, щоб надати президенту більше влади.
«Ми не можемо дозволити, щоб кров президента Жовенеля Моїза — мого чоловіка, нашого президента, якого ми так любимо і який полюбив нас, — пролилася дарма», — зазначила вдова.
Що передувало?
Уночі 7 липня на Гаїті у резиденції вбили президента країни Жовенеля Моїза. Невідомі штурмували його резиденцію приблизно о першій ночі за місцевим часом (08:00 за Києвом). Вони пробралися у будинок і застрелили Моїза, а ще стріляли в його дружину.
Наразі правоохоронці у Гаїті визначили 28 людей, що можуть бути причетними до вбивства президента: 26 колумбійців та двоє громадян США гаїтянського походження.
Так, 17 людей затримані, ще 8 переховуються від слідства та кількох підозрюваних застрелили під час перестрілки з поліцією.
У Колумбії підтвердили, що деякі із затриманих є колишніми військовими. Проте у США не змогли підтвердити, чи є серед затриманих громадяни країни.
Прем'єр Гаїті Клод Жозеф заявив, що тимчасово виконуватиме обов'язки президента. Він оголосив у країні «стан облоги». Це означає, що всі кордони будуть закритими, а також тимчасово вводяться окремі положення воєнного стану. Наприклад, військові та національна поліція Гаїті отримають розширені повноваження.
53-річний Жовенель Моїз був на посаді з лютого 2017 року — після того, як його попередник Мішель Мартеллі пішов у відставку. Моїза звинувачували в корупції та організації нападів на опонентів; його президенство позначилося постійними антиурядовими протестами.