Верховна Рада ліквідувала ОАСК

Депутати Верховної Ради 13 грудня підтримали законопроєкт, який передбачає ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомили наші джерела в парламенті, Центр протидії корупції, голова правління аналітичного центру «Фундація DEJURE» Михайло Жернаков і народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

Так, законопроєкт №5369 щодо ліквідації ОАСК підтримали 310 народних депутатів. Також парламент схвалив законопроєкт №5370 про утворення Київського міського окружного адміністративного суду.

Коли закон набуде чинності, ОАСК припинить роботу, а розгляд і вирішення адміністративних справ до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду здійснюватиме Київський окружний адміністративний суд.

Доповнено. Окружний адміністративний суд Києва відреагував на рішення Верховної Ради його ліквідувати: стверджує, що це нібито не відповідає «вимогам воєнного часу». Також ОАСК запевняє, що ліквідація суперечить положенням Конституції і законодавства, яким саме — суд не уточнив.

Що цьому передувало?

Окружний адмінсуд Києва мали ліквідувати ще у 2017 році. Це навіть погодила Вища рада правосуддя. Але з указу попередника Зеленського Петра Порошенка ОАСК тоді зник.

А у квітні 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що вніс до парламенту невідкладний законопроєкт про ліквідацію ОАСК.

В ОП зазначили, що суд не зміг відновити довіру: згадали про «плівки ОАСК» та корупцію із забитими грошима сейфами — ймовірно, йшлося про затримання брата глави ОАСК Павла Вовка. Його спіймали на хабарі, який він нібито мав передати Вовку, а під час обшуків у брата знайшли сейф із грошима.

Перед цим, у жовтні 2020 року, в Офісі президента відреагували на петицію про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, яка набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Тоді Зеленський доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя щодо майбутнього статусу ОАСК.

Відповідно до Конституції, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законопроєктом, який вносить президент до Верховної Ради після консультацій із Вищою радою правосуддя.