В Офісі президента відреагували на петицію про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, який в останні місяці потрапив у низку скандалів і відомий неоднозначними рішеннями. Днями петиція набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

У відповіді ОП зазначено, що відповідно до Конституції суди ліквідовуються окремим законом, проєкт якого вносить президент після консультації з Вищою радою правосуддя. Якщо вірити повідомленню, Зеленський доручив розпочати відповідні консультації з ВРП.

«Вища рада правосуддя є важливим елементом державної судової архітектури та має всі можливості для того, щоб сформулювати свою позицію навколо ситуації з Окружним адміністративним судом міста Києва», — вважають в ОП.

Петицію про ліквідацію ОАСК ініціював 30 липня журналіст, ведучий програми «Мокрик По Живому» на hromadske Данило Мокрик. У ній він обґрунтував своє звернення «повною втратою авторитету» судом, зокрема, через опубліковані Національним антикорупційним бюро України в липні 2019 року та в липні 2020 року записи розмов його керівництва.

Досі на петиції, які набирали необхідні 25 тисяч, президент часто відповідав, що питання в них не входять до його компетенції. У цьому ж випадку петиція фактично призвела до застосування президентом одного з інструментів влади, якою він володіє.

ОНОВЛЕНО (22:45): Нам у коментарі Данило Мокрик назвав оголошені консультації Зеленського з Вищою радою правосуддя «смішними».

«Нагадаю, що на самих "плівках Вовка" керівництво ОАСК неодноразово обговорює свої впливи у Вищій раді правосуддя. Більше того, саме ВРП грудьми встала на захист керівництва ОАСК у цьому кримінальному провадженні», — зазначив журналіст.

Водночас він додав, що Зеленський за законодавством не зобов'язаний у своїх діях керуватися позицією Вищої ради правосуддя. А отже, подати закон про ліквідацію ОАСК президент може навіть у разі, якщо ВРП виступить проти.

У чому проблема ОАСК?

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнавав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Серед останніх неоднозначних рішень ОАСК — розпорядження протягом місяця звільнити Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро відповідно до рішення Конституційного суду. Міністерство юстиції зобов'язали прибрати Ситника з єдиного державного реєстру, але там відмовилися це зробити. У НАБУ рішення назвали втручанням у роботу та пообіцяли його оскаржити.

Поділитись: