В ОАСК відреагували на рішення Ради його ліквідувати

Охорона біля входу до Окружного адміністративного суду Києва під час протесту біля будівлі ОАСК через рішення суду про скасування постанови Київської міської ради про перейменування Московського проспекту на честь Степана Бандери, Київ, 12 лютого 2021 року
Охорона біля входу до Окружного адміністративного суду Києва під час протесту біля будівлі ОАСК через рішення суду про скасування постанови Київської міської ради про перейменування Московського проспекту на честь Степана Бандери, Київ, 12 лютого 2021 рокуУНІАН / Віктор Ковальчук

В Окружному адміністративному суді Києва відреагували на рішення Верховної Ради його ліквідувати. Там стверджують, що це нібито суперечить Конституції, законодавству та «вимогам воєнного часу».

Про це йдеться на сайті ОАСК.

Яким саме положенням Конституції та законодавства суперечить рішення Ради, в ОАСК не уточнили. В суді стверджують, що від його ліквідації найбільше постраждають українці, які «будуть позбавлені доступу до правосуддя в той час, коли вся країна вже бореться із зовнішнім ворогом».

В ОАСК зазначили, що коли справи суду після ліквідації спершу передадуть до Київського окружного адміністративного суду, а потім до Київського міського окружного адміністративного суду, кожного разу розгляд справ буде починатися спочатку.

Також в ОАСК похвалилися високим показником задоволених позовів: стверджують, що з початку року він був на рівні 78-82%.

«А це значить, що кожні 8 із 10 позовів суд розглянув на користь позивачів. І це головний показник нашої щоденної роботи, яку намагаються зупинити політично мотивованим рішенням», — йдеться у повідомленні.

Ліквідація ОАСК

Депутати Верховної Ради 13 грудня підтримали законопроєкт, який передбачає ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. Також парламент схвалив законопроєкт №5370 про утворення Київського міського окружного адміністративного суду.

Коли закон набуде чинності, ОАСК припинить роботу, а розгляд і вирішення адміністративних справ до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду здійснюватиме Київський окружний адміністративний суд.

Окружний адмінсуд Києва мали ліквідувати ще у 2017 році. Це навіть погодила Вища рада правосуддя. Але з указу попередника Зеленського Петра Порошенка ОАСК тоді зник.

А у квітні 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що вніс до парламенту невідкладний законопроєкт про ліквідацію ОАСК.

В ОП зазначили, що суд не зміг відновити довіру: згадали про «плівки ОАСК» та корупцію із забитими грошима сейфами — ймовірно, йшлося про затримання брата глави ОАСК Павла Вовка. Його спіймали на хабарі, який він нібито мав передати Вовку, а під час обшуків у брата знайшли сейф із грошима.

Упродовж останніх років ОАСК ухвалив чимало резонансних рішень, серед яких заборона на мирні зібрання під час Євромайдану, визнання націоналізації «ПриватБанку» незаконною, а також заборона перейменування Української православної церкви московського патріархату, а саме вказування її належності до росії. Про 10 найгучніших справ цього ОАСК читайте у нашому матеріалі.