Верховна Рада знизила «зелений» тариф на електроенергію
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким знижується «зелений» тариф на електроенергію.
За відповідне рішення проголосували 288 депутатів.
Так, документ передбачає зниження «зеленого» тарифу для сонячних та вітроелектростанцій (які введено в експлуатацію з 2013 р.), встановлює граничні ціни у аукціонах та запроваджує відповідальність за небаланси відпущеної електроенергії гарантованому покупцю.
Як повідомив ініціатор законопроєкту, прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав таке рішення компромісним. За його словами, документ дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.
«На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дозволить зменшити об’єм виплат «зеленій генерації» приблизно на 2 млрд євро», — заявив глава уряду.
Окрім цього, Рада також зобов’язала Кабмін передбачити у державному бюджеті видатки на фінансову підтримку гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.
Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.