Верховний Суд остаточно підтвердив законність перевірки «ПриватБанку», яка призвела до його націоналізації
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 26 липня остаточно підтвердив законність розпорядження Національного банку, який призначив перевірку «ПриватБанку». Ця перевірка виявила порушення і зрештою призвела до націоналізації установи.
Про це повідомляє пресслужба «ПриватБанку».
Так, Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу «ПриватБанку» та скасував рішення судів попередніх інстанцій. Також суд відмовив у позові пов'язаній з колишніми власниками банку компанії — «Тріантал Інвестментс ЛТД». Ця фірма вимагала визнати протиправним і скасувати розпорядження Національного банку від 17 жовтня 2016 року щодо інспекційної перевірки «ПриватБанку».
Як розповідають у «ПриватБанку», ця перевірка виявила численні порушення в діяльності менеджменту та колишніх власників установи, які відбувалися до 2016 року. Через це регулятор вирішив, що установу треба націоналізувати, щоб урятувати її від банкрутства і зберегти фінансову стабільність в Україні.
«Це остаточне судове рішення в цій справі, що є важливою складовою частиною судової боротьби державного "ПриватБанку" з колишніми власниками щодо законності націоналізації банку. Ця перемога в суді підтверджує невпинну боротьбу банку за свої права і демонструє можливість дотримання верховенства права в Україні», — зазначає «ПриватБанк».
Що сталося з «ПриватБанком»?
У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» загалом вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які «ПриватБанк» видавав юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу колишніх акціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.
Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку вже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти.