Викрадення майданівців: суд оголосив другий вирок організатору «тітушок» Крисіну — 8 років тюрми

Дарницький суд Києва оголосив вирок у справі Юрія Крисіна щодо викрадення та катування активістів Майдану. Суд засудив Крисіна за статтею катування до семи років, але з урахуванням попереднього рішення (справа вбивства журналіста В'ячеслава Веремія) — до 8. Влітку 2018 року Крисіна засудили до 5 років реального терміну за вбивство журналіста В'ячеслава Веремія. Загалом Крисін перебуватиме у в'язниці до 2026 року.

Про це нам повідомив адвокат Крисіна Ігор Василенко.

Засудженого визнали винним за статтею 127 Кримінального кодексу — катування. За іншими статтями (викрадення людини, хуліганство та перешкоджання мирним акціям протесту) його виправдали через сплив строку давності.

У підсумку Крисін вийде з вʼязниці у 2026 році, оскільки час затримання рахують з 2018-го року.

Прокурорка у справі Юлія Малашич нам у коментарі зазначила, що суд врахував позицію сторони обвинувачення та потерпілого.

«Суд засудив Крисіна за статтею катування до семи років, але в сукупності, з урахуванням попереднього рішення, до 8. Це була наша з потерпілим Іваненком позиція під час дебатів, і суд її почув. Мені прикро визнати, що по інших статтях Крисіна звільнили від відповідальності … Але це було законне рішення суду, оскільки минули строки давності», — зазначила прокурорка.

Адвокати Крисіна кажуть, що подаватимуть апеляцію на вирок. Сам Крисін, за словами захисту, перебуває в лікарні під крапельницею. Раніше він не визнавав свою провину.

Хто такий Юрій Крисін?

Юрій Крисін — 48-річний уродженець Донеччини, керівник охоронної фірми «П'ятий регіон». За даними слідства, в часи Майдану був організатором загонів «тітушок», співпрацював з бізнесменом Олексієм Чеботарьовим.

У червні 2018 року Крисіна засудили до п’яти років ув’язнення за організацію нападу на журналіста видання «Вести» В'ячеслава Веремія у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року в Києві. Тоді так звані «тітушки» забили кийками та стріляли в журналіста. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.

Тепер Дарницький райсуд Києва виніс вирок у справі щодо викрадення та катування «майданівців» у січні 2014 року. Зокрема йдеться про викрадення оператора Владислава Іваненка.

Тоді ж, за версією слідства, Чеботарьов запропонував Крисіну 200 тисяч доларів за протидію «майданівцям». Крисін погодився, але з 10 по 22 січня поїхав на відпочинок за кордон, а свої «повноваження» переклав на довірених осіб — Сергія Чемеса та Павла Бялая. Вони неофіційно працювали в охоронній фірмі Крисіна «П'ятий регіон» і належали до його найближчого оточення.

З-за кордону Крисін, як кажуть правоохоронці, спілкувався з замовниками та віддавав накази Чемесу та Бялаю телефоном. Сам він це заперечує.