Вірменські хакери атакували банки Азербайджану та закликали людей терміново знімати кошти з карток
Хакери з Вірменії атакували сайти банківських систем Азербайджану. Від імені співробітників банків вони розсилали повідомлення, аби користувачі негайно знімали свої депозити.
Про це повідомив член комісії з управління інтернетом Вірменії Самвел Мартиросян.
За його словами, через атаку вірменських хакерів в мережу «злили» персональні дані банківських карток 520 тисяч людей з Азербайджану. Інша група хакерів також розповсюдила інформацію про банківські перекази.
Як пише «Интерфакс Азербайджан», Асоціація банків Азербайджану теж підветрдила цей інцидент. Там розповіли про «спробу хакерської атаки» та назвали втручання в роботу банків «провокацією». В асоціації попросили клієнтів банків не звертати увагу на повідомлення, а посилатися тільки на офіційні новини.
Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном?
З 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.
9 жовтня очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії зустрілись у Москві, аби домовитися про перемир'я. На зустрічі, яка тривала понад 10 годин, вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».
Та пізніше Вірменія заявила, що азербайджанські війська проігнорували перемир'я та відкрили вогонь по ділянці Караханбейлі. Своєю чергою, Міноборони Азербайджану заявило, що противник обстрілює Тертерський та Агдамський район країни. Водночас свою причетність обидві країни заперечують.
У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.
Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.