Вірменія та Азербайджан звинувачують одна одну у зриві припинення вогню, яке мало відбутися з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня.

Про це повідомляє Міноборони Вірменії та Азербайджану.

Вірменія заявляє, що азербайджанські війська проігнорували перемир'я і о 12:00 відкрили вогонь по ділянці Караханбейлі. Також Міноборони додало, що війська невизнаної Нагірно-Карабаської республіки намагаються припинити дії противника.

А Міноборони Азербайджану повідомляє, що противник обстрілює Тертерський та Агдамський район країни. У Міноборони Вірменії це заперечують.

Що за перемир'я?

Очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії понад 10 годин у Москві домовлялося про перемир'я у Нагірному Карабаху. Вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».

Очільники МЗС також підтвердили незмінність формату перемовин, а також погодилися додатково обговорити параметри припинення вогню та за посередництва Мінської групи ОБСЄ розпочати перемовини для мирного врегулювання конфлікту.

Що сталося між країнами?

Зранку 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Активні бойові дії тривали на кількох різних напрямках. Обидві сторони (Азербайджан і Вірменія з невизнаною Нагірно-Карабаською Республікою) повідомляли про сотні й тисячі загиблих із боку противника.

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: