Вірус Petya.A відправили українським установам файлом у листі — СБУ
Комп'ютерний вірус Petya.A, який вразив мережі українськихбанків, урядових та інших установ та компаній, використовує мережеву вразливість MS17—010.
Комп'ютерний вірус Petya.A, який вразив мережі українських банків, урядових та інших установ та компаній, був відправлений файлом у листі.
Про це повідомляє прес-служба СБУ.
За даними спецслужби, більшість уражень сталося через відкриття переважно текстових файлів.
«За даними СБУ, інфікування операційних систем переважно відбувалося через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вірус встановлює на ком'ютер набір скриптів для запуску шифрувальника файлів.
«Атака, основною метою якої було розповсюдження шифрувальника файлів Petya.A, використовувала мережеву вразливість MS17-010, внаслідок експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, що використовували зловмисники для запуску згаданого шифрувальника файлів», — повідомляє СБУ.
У спецслужбі радять не перезавантажувати комп'ютер, якщо є підозра на зараження вірусом.
«Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність наступного файлу : C:\Windows\perfc.dat», — пише прес-служба відомства.
Також на сайті спецслужби наводяться поради як захиститися від вірусу.
Нагадаємо, що невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.
За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україною поширюється комп’ютерний вірус: атаковано десятки компаній та установ.
Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram