Витік аміаку в окупованій Горлівці: ОБСЄ вивчає ситуацію

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні уточнює інформацію про ймовірний витік аміаку на заводі в тимчасово окупованій Горлівці Донецької області.

Про це йдеться у звіті ОБСЄ №10/2022, опублікованому 17 січня.

Там зазначають, що 16 та 17 січня Місія уточнювала повідомлення про можливий витік аміаку на заводі в окупованій Горлівці (39 кілометрів на північний схід від Донецька).

«СММ зафіксувала там спокійну ситуацію та продовжуватиме уточнювати інформацію», — вказано у звіті.

Про що йдеться?

Головне управління розвідки Міністерства оборони України 15 січня повідомило, що в Горлівці на Донбасі відбувається витік аміаку в повітря з ємностей, які привезли туди російські військові.

Там стверджують, що 14 січня в окуповану Горлівку на ПАТ «Концерн Стирол» російські військові доставили ємності з аміаком. Через порушення герметичності з них у повітря почали витікати отруйні речовини.

Розвідники наголошують, що бойовики втратили контроль над хімічними препаратами, а таке забруднення може призвести до екологічної катастрофи на сході України.

«Спричинену діями російських окупантів техногенну катастрофу можуть використати для звинувачення України в застосуванні отруйних хімічних речовин та як привід для розширення збройної агресії проти нашої держави», — вважають розвідники.

Можливі провокації РФ

14 січня Міністерство оборони України заявило, що російські спецслужби готують провокації проти російських сил, щоб підставити Україну та виправдати своє нове вторгнення.

Таку ж інформацію мають і у Вашингтоні. Там повідомили, що Росія підготувала групу оперативників для проведення спецоперації на Донбасі під чужим прапором, щоб виправдати своє вторгнення. Бойовиків навчають ведення бойових дій у міських умовах та використання вибухівки для здійснення актів саботажу проти проксі-сил Росії.

«Російські військові планують розпочати ці дії за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може початися між серединою січня та серединою лютого», — каже чиновник.