Візит делегації НАТО, атака на Київ та оборонний пакет від Естонії: головне за 21 березня
росія масовано атакувала Київ ракетами вперше за понад 40 днів. До України прибула делегація НАТО вперше з початку повномасштабної війни. Естонія оголосила про новий пакет військової допомоги для України на 20 млн євро. Зібрали головні новини за 21 березня.
Атака рф
Українська протиповітряна оборона знищила 31 ракету, якою рф намагалась атакувати Україну в ніч проти 21 березня. Напрямком удару була столиця.
Через атаку в Києві відомо про 13 постраждалих та пошкодження інфраструктури. Також у столиці пошкоджень зазнала кіностудія, де знімали фільми «Довбуш» та «Поводир». Унаслідок обстрілу є постраждалі й на Київщині — 4 людини.
Розвідка заявила, що ціллю атаки були об'єкти Головного управління розвідки Міноборони.
Делегація НАТО в Україні
Делегація НАТО на чолі з головою військового комітету адміралом Робом Бауером прибула до України з офіційним візитом. Він став першим для військової делегації Альянсу з початку російського повномасштабного вторгнення.
Бауер заявив, що його візит — свідчення того, що «НАТО та Україна ближчі, ніж будь-коли». Зокрема, він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.
Допомога від Естонії
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур, який прибув до України, оголосив про новий пакет допомоги на 20 мільйонів євро. Зокрема, до нього ввійшли артилерійські снаряди калібру 155 мм, протитанкові гармати, вибухові матеріали, протигази, снайперське обладнання.
Удар по Миколаєву
російські війська вдень 21 березня завдали ракетного удару по Миколаєву. Окупанти поцілили по промисловому підприємству.
Відомо про шістьох постраждалих внаслідок удару — це працівники підприємства. Одна жінка загинула.
Гелікоптери від Чехії
Чехія передала Силам оборони останні гелікоптери Мі-24. Уряд країни схвалив відправлення гелікоптерів радянських часів два тижні тому як подарунок. У Міноборони зазначили, що у країни «більше немає техніки, яку можна було б передати».
Закриття справи щодо ексголови КМДА Попова та розгону Майдану
Шевченківський районний суд міста Києва 21 березня закрив справу колишнього голови столичної міської державної адміністрації Олександра Попова щодо його причетності до розгону протестувальників на Майдані Незалежності у ніч проти 30 листопада 2013 року.
Таке рішення ухвалили через закінчення строків давності.
Нерухомість родини голови Антимонопольного комітету
Журналісти проєкту «Схеми» виявили, що родичі дружини голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка протягом 2020-2023 років придбали нерухомість і автівки загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень. На той момент посадовець очолював Донецьку обладміністрацію.
У коментарі «Схемам» Кириленко заявив, що джерело статків — стартовий капітал родини. Водночас журналісти стверджують, що офіційних доходів родини не вистачило б, аби придбати це майно.
Інші важливі новини
- Експосадовця Сил логістики ЗСУ підозрюють у незаконному збагаченні майже на 58 млн гривень.
- Шольц підтримав спрямування прибутків від заморожених активів рф на озброєння України.
- Італія надала €500 тисяч на відбудову Одеського собору, який росіяни зруйнували ракетним ударом.
- Китай може готуватися до вторгнення на Тайвань до 2027 року — командування США.
- Ексначальник метро Києва Брагінський склав повноваження депутата фракції «Удар» у Київраді.