Влада скасувала рейс до Лондона, яким мали летіти українські заробітчани
Державна авіаційна служба скасувала рейс Київ—Лондон перед вильотом — цим літаком до Великої Британії мали летіти українські заробітчани.
Про це повідомила прес-служба перевізника, компанії «Міжнародні авіалінії України».
Літак мав вилетіти 29 квітня о 12:40, його замовив британський роботодавець, який вже уклав довгострокові контракти з українськими заробітчанами.
У МАУ наголосили, що ця категорія громадян не може бути ризикованою для держави, бо упродовж тривалого часу перебуватиме у Великій Британії. Також компанія зазначає, що ці українці добиралися до Києва з різних регіонів країни власними силами, зараз вони перебувають у терміналі аеропорту.
Також у МАУ заявили, що чули заяву від міністра закордонних справ про те, що «нелогічно» в умовах пандемії відправляти українців за кордон на заробітки.
«Але до ранку 29 квітня жодних офіційних вказівок та документів з цього приводу до нас не надходило», — йдеться у повідомленні.
В аеропорту представник авіаперевізника розповів hromadske, що заборону летіти вони отримали від Державіаслужби за три години до вильоту.
«Нам дали пояснення, що нібито там був змінений номер рейсу», — сказав він.
Водночас у компанії наголосили, що це стосується регулярних рейсів. Номер рейсу змінили, бо спочатку літак мав летіти до лондонського аеропорту Гатвік, а потім вирішили, що до Хітроу, але цього вимагають міжнародні правила і це не є порушенням.
Поки авіаперевізник намагається вирішити цю проблему, а пасажири рейсу залишається в аеропорту.
«Влада пішла на діалог, щось вирішують», — додав представник МАУ.
Зазначимо, що паралельно із ситуацію з рейсом до Лондона прем'єр-міністр Денис Шмигаль зробив допис у своєму каналі в Telegram, в якому не називаючи конкретні випадки розповів, що обговорив питання українських заробітчан з послом ЄС Мааті Маасікасом та тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.
Прем'єр заявив, що уряд готовий до переговорів з країнами Європи, які офіційно запросять українських робітників на сезонні роботи.
«Важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від 3 місяців із дотриманням усіх соціальних гарантій та належних умов праці українців», — зазначив Шмигаль.
Він також уточнив, що поки таку заявку Україна отримала лише від Фінляндії.