В ОП виголосили «перше й останнє попередження» владі Тернопільщини через вакцинацію від COVID-19 поза чергою
В Офісі президента засудили факт вакцинації від коронавірусу працівників однієї з приватних компаній поза чергою на Тернопільщині та заявили, що влада області отримала «перше й останнє» попередження щодо цього інциденту.
Заступник глави ОП Кирило Тимошенко назвав факт позачергової вакцинації від COVID-19 «неприємною і відверто безсовісною подією», яка відбулася «в порушення наявного порядку вакцинації».
Тимошенко додав, що влада Тернопільської області отримала «перше й останнє попередження щодо цього інциденту», й висловив сподівання, що «подібне більше не повториться — ні у Тернопільській, ні в інших областях».
Напередодні ми повідомляли, що в Тернополі про вакцинацію своїх працівників проти коронавірусу повідомила приватна компанія «Агропродсервіс», а також її структурний підрозділ — «Тернопільський м'ясокомбінат».
Координаторка щеплень у Тернопільській області Марія Павельєва нам у коментарі повідомила, що не знає ні про те, на яких підставах «Агропродсервіс» міг отримати вакцини, ні про факт щеплення співробітників цієї фірми взагалі.
Директор місцевого «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Микола Медвідь, в якого «Агропродсервіс» начебто отримав вакцини, заявив, що не отримував таких звернень.
Засновником «Агропродсервіс» є народний депутат Ігор Чайківський, що входить у групу «За майбутнє». Головні види діяльності фірми — рослинництво та тваринництво.
Як відбувається вакцинація в Україні?
З 24 лютого в нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. На першому етапі почали вакцинувати медиків, які борються з коронавірусом, військових, а також публічних осіб — для популяризації вакцинації.
З 22 березня почався другий етап вакцинації. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюватимуть стаціонарні пункти щеплень, у яких вакцинуватимуть людей, старших за 80 років, працівників системи охорони здоров'я, зокрема сімейних лікарів та працівників соціальної сфери.
На третьому етапі вакцинацією охоплять людей віком від 65 до 79 років, учителів та інших працівників сфери освіти; на четвертому — людей віком від 60 до 64 років, тих, хто має супутні захворювання, працівників місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів і засуджених чи взятих під варту; на п'ятому — решту населення України.
Станом на 27 березня першу дозу вакцини отримали 192 264 людини, дві дози — одна людина. Це пов'язано з тим, що вже після початку вакцинації МОЗ збільшило інтервал між введенням двох доз вакцини з 28 до 90 днів.
Вакцинацію поки здійснюють препаратом Covishield, який виробляє Інститут сироваток Індії за ліцензією вакцини AstraZeneca та Оксфордського університету. Крім того, в Україну 25 березня прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac.