ВООЗ: Штам коронавірусу «Омікрон» виявили вже у 38 країнах, пов'язаних із ним смертей поки не фіксували

Новий штам коронавірусу «Омікрон» зафіксували вже у 38 країнах. Наразі не було зафіксовано летальних випадків серед людей, у яких підтвердили зараження цим варіантом.

Про це повідомили представники ВООЗ на брифінгу 3 грудня.

Там зазначили, що ще вивчають особливості нового штаму, зокрема і щодо його ймовірного більшого рівня заразності.

Поки що відомо, що у Південно-Африканській Республіці, де вперше виявили цей варіант, кількість нових заражень коронавірусом протягом останнього часу підскочила.

Так, департамент охорони здоров'я ПАР 30 листопада повідомляв про 4 373 нових випадки COVID-19, 1 грудня ㅡ про 8 561 новий випадок, 2 грудня ㅡ 11 535 нових випадків, 3 грудня ㅡ 16 055 нових випадків зараження коронавірусом.

У ВООЗ наполягають, що зараз важливо визначити, чи є «Омікрон» більш заразним, ніж варіант «Дельта», який досі є домінантним у світі. Ці дані планують надати за кілька днів.

Наразі також важко сказати, чи викликає «Омікрон» більші ускладнення. Серед пацієнтів, у яких зафіксували новий штам, є як і тяжкі випадки захворювання, так і «помірні».

У ВООЗ також зазначили, що поки не отримували звіти про летальні випадки серед заражених «Омікроном».

Що відомо про штам «Омікрон»?

Штам коронавірусу B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у зразках, зібраних 11 листопада в Ботсвані та 14 листопада у ПАР.

Відтоді цей штам також підтвердили у низці країн, зокрема і в Європі. Для стримування поширення нового штаму країни повністю або частково обмежують сполучення з африканськими країнами, посилюють карантинні обмеження для туристів. Український уряд ввів нові обмеження з 3 грудня.

Наразі відомо, що цей варіант коронавірусу має 32 мутації, деякі з яких викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на COVID-19.

У ВООЗ вважають ймовірним, що штам коронавірусу «Омікрон» буде поширюватися на міжнародному рівні, створюючи «дуже високий» глобальний ризик сплесків зараження, які можуть мати «важкі наслідки». Проте в організації наголошують, що наразі не мають достатніх даних, які б підтверджували небезпечність нового штаму.