Уперше з початку пандемії одна країна за добу виявила мільйон випадків коронавірусу
У США 3 січня вперше виявили понад мільйон нових випадків коронавірусу. Проте посадовці попереджають, що пік хвилі захворювання ще попереду.
Про це пише BBC з посиланням на дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса.
Так, 3 січня у країні зафіксували 1,08 мільйона випадків коронавірусу. До цього з початку пандемії ніде не фіксували стільки хворих за добу. Більшість нових випадків припадає на штам «Омікрон».
За словами офіційного радника США з питань пандемії коронавірусу Ентоні Фаучі, зараз у країні відбувається «майже вертикальне зростання» кількості захворювань. Фахівець очікує, що пік захворювань буде через декілька тижнів.
Проте не все так погано: рівень смертності та госпіталізацій у США наразі значно нижчий, ніж під час попередніх хвиль коронавірусу.
Фаучі також навів приклад Південно-Африканської Республіки, де «Омікрон» спершу стрімко поширювався, а потім хвиля пішла на спад. Радник каже, що ця інформація вселяє надію.
Загалом за два роки пандемії у Сполучених Штатах зафіксували 57 мільйонів випадків COVID-19, із них 830 тисяч людей померли від ускладнень. За даними Bloomberg, у країні принаймні одне щеплення проти коронавірусу зробили 70% населення, отримали дві дози — 62%, а вакцинувалися бустерною дозою — 20,7%.
Що відомо про новий штам?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та в Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Учені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується. Вважається, що новий штам заразніший за попередні.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Тому науковці занепокоїлися, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19. Схоже, бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
Дослідники також з'ясували, що люди, які інфікувалися штамом коронавірусу «Омікрон», на 50-70% рідше потребують госпіталізації, якщо порівняти з попередніми варіантами.