Інфікованих «Омікроном» на 50-70% рідше госпіталізують, ніж носіїв інших штамів COVID-19 — дослідження

Агентство охорони здоров’я Великої Британії виявило, що люди, які інфікувалися штамом коронавірусу «Омікрон», на 50—70% рідше потребують госпіталізації у порівнянні з попередніми варіантами.

Про це дослідження пише BBC.

В Агентстві охорони здоров’я кажуть, що їхні попередні висновки є «обнадійливими». Але, мовляв, цей штам все ще може призвести до того, що велика кількість людей будуть у лікарнях.

Дослідження базується на всіх виявлених випадках «Омікрону» і «Дельти» у Великій Британії з початку листопада. Загалом було госпіталізовано 132 людини з новим штамом, 14 людей померли протягом 28 днів після появи в них «Омікрону».

Науковці поки не мають відповіді щодо того, що станеться, коли «Омікрон» почне вражати людей старшого віку. Більшість тих, хто заразився і лягає в лікарню, були молодше 40 років.

Що за новий штам?

Штам, який наразі має назву B.1.1.529 або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.

18 грудня один випадок зараження «Омікроном» виявили в Україні — у людини, яка повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів. Проте згодом хворий одужав.

Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.

Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.

Дослідження «Омікрону»

Перші лабораторні тести в Південній Африці за 8 грудня показали, що антитіла до коронавірусу від вакцини Pfizer можуть бути в 40 разів менш ефективними проти «Омікрону», ніж проти звичайного коронавірусу. Тоді ж у Pfizer заявили, що під час лабораторних тестів курс їхньої вакцини з трьох уколів зміг виробити достатньо антитіл, аби бути ефективним проти нового штаму.

Так, в Ізраїлі з'ясували, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer забезпечує значний ступінь захисту проти нового штаму «Омікрон». Кажуть, що бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.

А науковці з Гонконгу виявили, що «Омікрон» розмножується у бронхах у 70 разів швидше, ніж штам «Дельта». Це, на їхню думку, може свідчити про більшу заразність варіанту.

У Сполучених Штатах експерти спостерігали за першими інфікованими новим штамом та оприлюднили дані про перебіг захворювання. Схоже, воно протікає в легкій формі.

Також ізраїльські дослідники виявили, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer/BioNTech забезпечує значний ступінь захисту від штаму «Омікрон».