Уже друга петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні набрала 25 тисяч підписів
Петиція про заклик до президента України внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради України вже набрала понад 25 тисяч необхідних підписів. Це вже друге таке звернення: у червні Володимир Зеленський обіцяв, що внесе документ до парламенту.
Про це йдеться на сайті інтернет-представництва президента.
Громадська ініціатива «Марш жінок», яка подала першу петицію у 2020, нагадала: Зеленський запевнив, що доручить Міністерству закордонних справ України та Міністерству соціальної політики України оперативно опрацювати питання та внести до Верховної Ради законопроєкт про Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищамиСтамбульську конвенцію.
Але досі, попри зусилля та очікування, проєкт не внесли навіть до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України!
«Ми чекали два роки [...] тому нагадуємо ще раз про вимогу ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства якомога швидше. Ми готові публікувати петиції кожні три місяці та збирати необхідну кількість підписів до тих пір, поки Стамбульська конвенція не буде ратифікована, а тисячі жінок, що постраждали від насильства, не буде почуто», ㅡ йдеться у заяві.
Окрім цього у петиції закликають Зеленського сприяти включенню законопроєкту до порядку денного парламенту, провести консультації з усіма політичними силами та партіями/фракціями у Верховній Раді України щодо роз’яснення положень Стамбульської конвенції та важливості її ратифікації та забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту.
Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала.
Важливість конвенції у тому, що це — перший міжнародний юридично обов'язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і упродовж війн.
Як повідомили нам у Національній соціальній сервісній службі України, У 2021 році органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували більш як 284 тисячі звернень про вчинення домашнього насильства. Так, найбільше звернень про насильство в сім’ї надходило від жінок — 233 210. А найчастіше їх фіксували Києві (36 114 звернень), Дніпропетровській (24 174) та Львівській (21 198) областях.